Giresun

ATTAR BİR YILDA FAKÜLTE SAYISINI 10’A ÇIKARDI

ÜNİVERSİTEMİZİN YILDIZLARI ÇOĞALIYOR.. TURİZM FAKÜLTESİ'NİN KURULUŞ KARARINI BAKANLAR KURULU ONAYLADI

Rektör Attar'dan üniversitemizi büyütecek bir başarı daha… 6 yılda 7 fakülte kuran üniversitemiz, Attar'ın bir yıllık görev döneminde kurulan 3 fakülte ile fakülte sayısını 10’a çıkardı.

Daha önce üniversite senatosu kararı ile kurulan Turizm Fakültesi, Bakanlar Kurulu’nun kararıyla resmiyet kazandı. Karar Resmi Gazete’nin önceki günkü sayısında kabul edilerek yürürlüğe girdi.

Kararı değerlendiren Rektör Attar, son bir yıl içinde İslami İlimler Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi açma kararı aldıklarını belirterek, “taleplerimizden iki tanesi kabul gördü ve İslami İlimler ve Turizm Fakülteleri akademik faaliyetlerine başladı.  Diş Hekimliği Fakültesi’nin açılması kararını da yasal prosedürlerinin tamamlanmasından sonra beklemekteyiz” dedi.

“TURİZM FAKÜLTESİ GİRESUN’A DEĞER KATACAK”

Rektör Attar, açıklamasında şunları söyledi: “Son dönemde gelişimini hızla sürdüren Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesinin de kurulmasıyla büyümesini sürdürüyor. Turizm potansiyeli yönünden çok zengin ve bakir konumdaki Giresun’a değer katacak bir gelişme olan Turizm Fakültesinin kurulması sevindirici bir gelişmedir. Üniversitemize, Giresun’a ve ülkemize hayırlı olsun”

Kararın ardından fakültenin hangi ilçeye kurulacağı da merak konusu olurken, Keşap ilçesinin bu konudaki talebinin değerlendirildiği öğrenildi.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir