GiresunSiyaset

ATATÜRK’ÜN HEYKELİNE SAYGISIZLIĞA TEPKİ

Rize’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda yenileme projesi kapsamında Atatürk anıtının kaldırılarak valilik önündeki tören alanına taşınmasına tüm Türkiye'de olduğu gibi Giresun'dan da tepki var. CHP İl Başkanı Necat Tığlı da yaptığı açıklamada, heykelin yerine dikilmesini istedi.  Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimi ise Pazar günü Rize'ye giderek basın açıklaması yapacak. 

CHP İl  Başkanı Tığlı açıklamasında, “Halkımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder’ine her zaman sahip çıktı her zaman da sahip çıkacak. Atatürk’ü gönlümüzden silmeye çalışanlar asla bu emellerine ulaşamayacak. İlke ve devrimlerini yaşatacağız” ifadelerini kullandı. Rize Belediyesi’nin bu yanlıştan derhal geri dönerek Atatürk heykelinin aynı yere dikmesini isteyen CHP İl Başkanı Tığlı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlığımızın yegâne temsilcisi Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal bizim baş tacımızdır, dünya durdukça yaşatacağız. Rize Belediyesi tarafından yapılan ve toplumda infial uyandıran bu yanlışı da asla unutmayacağız” dedi.

Başkan Tığlı açıklamasının devamında “TBMM’deki Anayasa değişikliği teklifinden güç alanlar, karşı darbe hazırlığına erken başladı. Atatürk’ün heykelinin kaldırılması hem de yakışıksız bir bicimde kaldırılmasına cüret edilmesi bunun göstergesi. Ama buna asla izin vermeyeceğiz. Türk halkının Atatürk sevgisini asla silemeyecekler. Halkımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder’ine her zaman sahip çıktı her zaman da sahip çıkacak. Atatürk’ü gönlümüzden silmeye çalışanlar asla bu emellerine ulaşamayacak” şeklinde görüş belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir