Giresun

ATATÜRK’ÜN GİRESUN’A GELİŞİNİN 95.YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün (19 Eylül 1924) Giresun’a gelişininin 95.yıldönümü  ve kendilerine TBMM tarafından Gazilik ve Mareşallik unvanlarının verilişini ithafen kutlanılan Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen törenler Atatürk Meydanı,Liman Sahası ve Millet Bahçesinde gerçekleştirildi.

ATATÜRK'ÜN GİRESUN'A GELİŞİNİN 95.YILDÖNÜMÜ KUTLANDILiman Sahasında düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu” Bizi biz yapan değerler uğruna gözünü kırpmadan dün ve bugün ölüme yürüyen her vatan evladına, saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum. Gazilerimiz bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün ve milletimizin şeref madalyalarıdır. Kahraman Gazilerimizin bu kutlu gününü bir kez daha kutluyorum. Giresun Belediye Başkanı olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Osman Ağamızın, Hüseyin Avni Alpaslan’ın, 42’nci, 47’nci gönüllü alayların milli mücadele kahramanlarının ve bu cennet vatan uğruna şehit ve gazilerimizin bizlere bıraktığı bu vatana, bu ulvi esere sahip çıkacağımızı, herkesin bilmesini istiyorum” dedi.ATATÜRK'ÜN GİRESUN'A GELİŞİNİN 95.YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
Burada 95 yıl önceyi ve Atatürk’ü temsilen morinbotla getirilen Türk bayrağı, Vali Harun Sarıfakıoğılları’na teslim edildi. Bu sırada Giresun Kalesi’nden top atışları yapıldı.

Millet Bahçesinde devam eden kutlama programında  Atatürk’e hitaben o gün yapılan konuşma ve Atatürk’ün verdiği cevap canlandırıldı.

Törenlere, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Üniversitesi Rektörü Yılmaz Can, Jandarma Bölge Komutanı Muhammet Sevinç,  Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, siyasi parti ve STK Temsilcileri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir