Giresun

ATATÜRKÜMÜZÜ ANIYORUZ..

Devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yıldönümünde anılıyor. 

Giresun’da Hükümet Konağı önünde saat 8.30’da çelenk sunumuyla başlayacak anma programı, Giresun Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda devam edecek. 

Giresun Valisi Hasan Karahan da 10 Kasım nedeniyle yayımladığı mesajında şunlara yer verdi, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde bir kez dahasaygı ve minnetle anıyoruz.

Türk Milleti için 10 Kasım, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür.

O’nun öncülüğünde başlatılan ve günümüzde de sürdürülen hamlelerle ülkemiz büyük bir değişim ve dönüşüm süreci yaşamıştır. Türkiye bugün, Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak bölgenin ve dünyanın güçlü, cazibeli, istikrarlı ve saygın bir ülkesi haline gelmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 78. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun nezdinde bu topraklar üzerinde, canıyla kanıyla mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir