Giresun

ATATÜRKÇÜLER, CUMHURİYETİ KUTLAMAYA HAZIRLANIYOR

Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun şubesi ev sahipliğinde il eşgüdüm toplantısı gerçekleştirildi.
ADD genel yönetim kurulu üyesi ve Karadeniz bölge sorumlusu Birol Yelekin’in katılımıyla yapılan toplantıya, Giresun, Tirebolu ve Bulancak ilçe başkanları ve bazı yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Ağırlıklı olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapılacak etkinliklerin görüşüldüğü toplantı sonrasında bir de sonuç bildirgesi yayımlandı.
“Büyük Türk Milleti” başlığıyla yayımlanan bildirgede, Cumhuriyet Bayramı’nın büyük bir coşkuyla kutlama kararlılığında olduğu vurgulandı ve “Hiçbir bahane, Cumhuriyet Bayramımızı kutlamaya engel olamayacaktır. Buna izin vermeyeceğiz” ifadelerine yer verildi.ATATÜRKÇÜLER, CUMHURİYETİ KUTLAMAYA HAZIRLANIYOR“ATATÜRK ANITLARI ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNÜŞECEK”
ADD’nin başkanları Oğuzcan Özdemir, Bahri Köksal ve Mevlüde Bıyık tarafından imzalanan sonuç bildirgesi şöyle: “Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubelerimiz tarafından il merkezindeki ve ilçelerimizde Atatürk anıtları çiçek bahçesine dönüştürülecektir.Cumhuriyet Gazetesi tarafından tüm yurtta olduğu gibi Giresun’da da 29 Ekim günü ‘ADD’nin Cumhuriyetimizin 97.yıl dönümü hediyesidir’ ibaresiyle Atatürk Posteri dağıtımı yapacaktır.
Şubelerimiz çağrılması durumunda resmi törenlere ve yapılacak resmi etkinliklere katılacaktır.
29 Ekim 2020 Perşembe günü gün boyunca üyelerimizi ve değerli hemşerilerimizi şubelerimiz tarafından çiçek bahçesine dönüştürülecek Atatürk Anıtına davet etmektedir.
29 Ekim 2020 günü saat 13.00 Atatürk anıtları önenünde Çelenk Töreni ve Basın açıklamamızı gerçekleştireceğiz.Tüm program akışlarımız pandemi koşullarına uygun olarak biçimlendirilecektir.
Hiçbir bahane Cumhuriyetimizin 97.yıldönümünü kutlamamıza engel olamayacaktır.
Yaşasın Cumhuriyet”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir