GenelGiresun

ASLI UZUN’DAN KÖPEK KATİLİNE TEPKİ

Giresun Hayvan Severler Derneği Basın Sözcüsü Aslı Uzun, hayvanlara yönelik şiddetin önlenmesi için gerekli yasaların çıkarılmasını istedi. Uzun, yaptığı yazılı açıklamada, önceki gün Giresun’da bir köpeğin sahil yolunda araçları altına atılması olayına değindi.

Olayın failinin yakalanarak tutuklanmasının sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Aslı Uzun, “Türkiye’de ender görülen, belki de daha önce hiç yaşanmamış bir durum söz konusu. Şüphelinin adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmiş olması biz hayvan severleri memnun etmiştir. Adalet yerini bulmuştur.Caninin de gereken cezayı alacağına inanıyoruz ve bu konunun ve mahkeme aşamasının takipçisi olacağımızı buradan bir kez daha ilan ediyoruz. Bu karar gelecekte hayvanlara yönelik işlenecek suçlar açısından emsal niteliğinde bir karar olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Basın sözcüsü Aslı Uzun açıklamasında şunları söyledi. “Dernek yönetimi olarak bilgi ve görüntünün elimize geçmesinin ardından olayın aydınlatılması ve masum bir cana kıyan olayın failinin yakalanması için ilgili kurumların yetkilileriyle irtibata geçtik. Girişimlerimiz ve çalışmalarımız sonucu olayın faili kısa sürede emniyet güçlerince yakalandı. Titiz bir çalışma sonucu kısa sürede zanlının yakalanması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Başta Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Belediye Başkanımız Sayın Kerim Aksu ve İl Emniyet Müdürümüz Fahri Aktaş olmak üzere failin yakalanmasına emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Uzun “Buradan bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Sokak hayvanları sahipsiz değildir. Onlara yapılacak olan her türlü şiddet olaylarının takipçisi olacağımızı yeniden bildiriyoruz” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir