Giresun

ASKON BAŞKANI YENER TÜRK, VALİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Giresun İl Başkanı ve Ak Parti Giresun İl Yönetim Kurulu üyesi İş Adamı Yener Türk, Vali Harun Sarıfakıoğulları’ nı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Giresun iş dünyası, yapılan yatırımlar ve sağlanan istihdamların gündeme getirildiği ziyaret sırasında Vali Sarıfakıoğulları’ na ASKON’ un çalışmaları ile ilgili bilgiler aktaran Türk, ” Sayın Valim, ASKON olarak hedefimiz Giresun’ a daha fazla yatırım yapılmasının ve istihdam sağlanmasının önünü açmaktır.İş dünyasının çeşitli kesimlerinden isimlerin yer alacağı güçlü bir yönetim kurulu oluşturmak için temaslarımız devam ediyor.Sizin de Giresun iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarıyla kurmuş olduğunuz sıcak temasları, verdiğiniz mesajları ve ilimize yeni yatırımcılar gelmesi için gösterdiğiniz gayreti yakından takip ediyoruz Sayın Valim.Nezaketiniz için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

ASKON’ un Giresun şube başkanlığı görevine atanması nedeniyle Yener Türk’ ü tebrik eden ve başarılar dileyen Vali Sarıfakıoğulları,” İlimize yatırım yapanların ve istihdama katkı sağlayanların gönlümüzde ayrı bir yeri var. Ordu- Giresun Havaalanı’ nın getirdiği avantajın Giresun ve Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgelerinde yarattığı yatırım hareketliliğinden ve insanlarımıza iş kapısı açılmasından büyük mutluluk duyuyoruz.Biz, Giresun Valiliği olarak ilimize yatırım yapan ve yapmayı hedefleyen iş insanlarımızın hep yanında olduk, teşvikçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

ASKON İl Başkanı İşadamı Yener Türk, Cumhurbaşkanlığı’ nın 2017′ de başlattığı Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Giresun’ da istihdam birincisi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ dan ödül almanın gururunu yaşamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir