Kültür - Sanat

AŞK GREVİ GİRESUNDA

 9 Nisan 2014 tarihinde Vahit Sütlaş Sahnesinde sahnelenecek olan oyunun başlama saati:20.00 .

İzmir Buca'dan şehrimize gelecek olan  Derin Sahne topluluğu birde çocuk oyunu sahneleyecekler.

Savaşı durdurmak adına aşkı durdurmaktır  anlatılan. Aşk mı üstündür, savaş mı? Antik yunandan beri aklımızda kalan. Oyunumuz,  savaşın  verdiği  zararın,  getireceği yarardan çok daha büyük olması temelinde, varoluştan bu yana insanoğlu arasında en büyük zararı gören kadınların, erkeklerinin savaştan dönmelerini beklemekten usanması, kocalarını yitirmeye karşı durması amacıyla, savaşa son vermek için farklı bir isyan yolu seçmelerini; ya savaşı bitirmek ya da erkeklerle yataklarını paylaşmamak gibi bir seçeneğin ortaya çıkması şeklinde gelişir. SAVAŞ AYKILIÇ ’ın neşeli komedisi olarak bilinen oyunda 1 saat 40 dakika boyunca izleyicinin, gülerken düşünmesi ve anlatılmak istenen gerçeği kendisinin bulması hedeflenmiştir.

 Aşk grevi Aristofanes’in Lisistrata adlı oyununun Anadolu kadınlarına uyarlanmış, toplumsal çelişkileri sergileyen bir taşlamasıdır.

 İlkel ile Düşne Adlı Çocuk Oyunu

Yazarlığını Naci Tane Büyükarman'ın, yönetmenliğini ise Cüneyt Gürbüz'ün yaptığı "İlkel ile Düşne" oyunu Derin Sahne Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelendi. Sevgi, dostluk, barış, adalet ve temizlik gibi temaların insan ve hayvan karakterleri kullanılarak masalsı bir anlatım içerisinde yansıtıldığı oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir