GiresunManşet ÜstüSiyaset

ANDIMIZA PİRAZİZLİLER SAHİP ÇIKTI

Aykut DEMİRCAN / Piraziz- GIRESUN

Giresun’un Piraziz ilçesinde  vatandaşlar 'Demokratikleşme Paketi' ile Andımız'ın kaldırılmasına tepki gösterdi.
Hasan Şenel Parkında bulunan Atatürk Anıtının önünde çok sayıda Öğrenciler ve vatandaşların bir araya gelerek, Andımızın okullardan kaldırılmasına tepki gösterdi.
Eylemde konuşma yapan Öğrenci velisi ve aynı zamanda MHP Piraziz İlçe Kadın Kolları Başkanı  Serpil Çakır, açıklamalarda bulundu.4

Çakır açıklamasında şunları söyledi: “ Değerli kardeşlerim, Öncelikle hepimize buraya geldiğiniz için minnettarım. Buradan M.Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şehitlerimize selam olsun.

1

Bugün burada olma nedenimiz , yurdumuzu saran bu karanlık günlerde Türk kimliğinin hiç’e sayıldığı ve binlerce Türk kimliğinin hiç’e sayıldığı ve binlerce Türk’ü şehit eden bebek katilinin emirlerini yerine getirmek için kendi öz benliğimizi ve milli kimliğimizi sözde demokratikleşme paketi içerisinde bizim milli ruhumuzu yok etmek istiyorlar.
Bugün burada olmak demek ;Malazgirt’te Alparslan’ın Çaldıran’da yavuz’un Kurtuluş Savaşı’nda M.Kemal’in yanında olmak demek inanın her türk olduğu yerde bir kahramandır.
Türk olmak bir şereftir. Milli değerlerimiz olan ; çocuklarımızın  her sabah okulda gururla ve coşkuyla okuduğu andımızın maalesef artık okutulması yasaklandı. Peki ya sonra _
Sırada ne var acaba ?
Türk anası Andımız evladına ninni diye söyle , sütüne katık et ! Sevgili öğretmenler , Andımızı okutulmasanız da o ruhla çocuklarımızı yetiştirin. Sizden M.Kemal Atatürk’ün yolunda , ecdadına layık çocuklar yetiştirmenizi,  istiyoruz.
Türk olmak zordur.
Hiç de öyle sanıldığı kadar kolay değildir.Türk olmak ;
Kürşat olup kırk askerle çin’e baskın yapmaktır.
Türk olmak ;Alparslan olup ; Malazgirt’te şahlanmaktır.
Türk olmak ;Fatih olup , gemileri karadan yürütmektir.
Türk olmak seyit onbaşı olup yüzlerce kiloluk mermiyi iman gücüyle kaldırmak nen hatun olup yavrusundan çok vatanın düşünmektir.
Türk olmak Mustafa kemal olup bağımsızlık için tüm emperyalist ülkelere karşı savaşmaktır.

Türk olmak vatan için her zaman ve her şartta savaşmaktır.

Ey Türk milleti işit,

Üstte mavi gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir

Titre ve kendine gel.

Ne mutlu Türk’üm diyene!”  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir