GiresunKültür - Sanat

ALPAY GİRESUN KONSERİNDE ANILARA GÖTÜRDÜ

1970'li yıllardan başlayarak müzik dünyasında önemli başarılara imza atan  kuşağının son temsilcilerinden olan Sanatçı Alpay, Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen konserde sevenleriyle buluştu.

 

dsc_0404

Giresun Üniversitesi Rektörlük Konferansa salonundaki konseri, kalalabalık bir davetli toğluluğunun yanı sıra CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da izledi.
Sanatçı güçlü performansıyla göz doldururken,  2,5 saatye yakın bir süre kaldığı sahnede romantik folk ve rock, Akdeniz, napolitan'larının aranjmanları, Flemenko, Fransız şarkıları ve albumlerindeki diğer şarkılarla  izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Sanatçıya kadrosundaki dansçı ve solisti de eşlik etti. 

dsc_0417

Şarkı aralarında kısa konuşmalar yapan Alpay, "Giresun ve Giresunluları çok sevdim. Burası çok çağdaş bir şehir. Ankara ve İstanbul'dan en az 200 yıl ilerdesiniz" dedi. 

dsc_0427

"Eylül'de Gel" ve "Fabrika Kızı", "hayalimdeki Resim" "Sensizliğimin Şarkısı" , "Gitme" gibi hit şarkılarını izleyicilerle birlikte söyleyen Alpay, "Ellerinde Güllerle" isimli şarkısını Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla Gezi Direnişinde hayatını kaybeden gençlere armağan etti. 

dsc_0390                                                           ???????????????????????????????????? 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir