GiresunUlusal

ALMANYA’YA TASARI TEPKİSİ

CKD Başkanı Emine  ŞENEL, ADD Başkanı  Gürsel EKMEKÇİ ve Eğitim-İş Başkanı  Süleyman ÇELEBİOĞLU, yaptıkları ortak açıklamada Almanya Meclisi, 1915 Ermeni Olaylarını ‘soykırım’ olarak niteleyen yasa tasarısını " Bu bir emperyalist planın parçasıdır” sözleriyle değerlendirdiler.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu görüşler dile getirildi: “Ermeni olayları, Rus Çarlığı, Fransa ve diğer emperyalistlerin kışkırtması ile Ermeni kalkışması olarak ortaya çıkmıştır. Devlet zorunlu yer değiştirme kararı( tehcir) almak zorunda kalmıştır. Ermeni tehciri bir vatan savunmasıdır. Arzulamadığımız karşılıklı çatışmalar yaşanmıştır.

1948 Birleşmiş Milletler Soykırım Sözleşmesi’nin 6. Maddesine göre soykırım mahkeme kararı ile olabilir.

AİHM Perinçek Kararı ile Ermeni soykırımı iddialarının kesinlik kazanmadığını ve somut deliller ortaya koyulamadığını ve bir mahkeme kararı da olmadığından Ermeni soykırımı iddiaları kanıtlanamamış bir iddia olarak değerlendiriliyor.

Ancak Alman Meclisi kendisini mahkeme yerine koyarak bir karar alıyor ve milletimizi baskı altına almaya çalışıyor. Ders kitaplarına da girmesini kararlaştırıyor. Almanya’da okullarda çocuklarımızın yüzüne karşı sizin dedeleriniz katil diye ders anlatacaklar.

Almanya aynı tutumu Talat Paşa Davası’nda da göstermişti. Talat Paşa’nın katili suçunu itiraf ettiği halde, Alman Mahkemesi onu aklamıştı.

Akman Meclisi kararı; mülteci sorunu ve başka etkenler olsa da, Türkiye’nin PKK’ya karşı yaptığı operasyonlara son vermesi ve yeniden masaya oturması ve özerklik pazarlığı yapmasını istiyor.

Alman Meclisi bu karar ile AB’ye girişin ne demek olduğunu da karar bağlamış oldu.

Bu büyük Yalan’a sarılan Almanya’yı kınıyoruz.

Kimse milletimizi suçlayamaz, bizim tarihimiz suç tarihi değil. Ezilen milletlere bağımsızlık yolunu gösteren Kurtuluş Savaşı, emperyalizme karşı kahramanlık tarihidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir