Aktüel

ALMANYA’DA YANGIN…

Türk metal işletmesindeki yangın Almanlarda panik yarattı Espiyeli Ahmet Küçükaydın'ın fabrikası Kümesta GmbH'da korkutan yangın

Almanya'nın Herscheid kasabasındaki Türk işletmesi Kümesta'da yangın çıktı. 200 kişilik itfaiye grubu yangını kontrol altına alana kadar çevredeki Almanlar alarma geçtiler.

İslam KARA / HERSCHEİD

www.turkhaber.eu

 

ALMANYA'nın Sauerland bölgesindeki Herscheid kasabasında faaliyet gösteren metal ve kimyasal işletmesi Kümesta şirketinin üretim bölümünde yangın çıktı. Yangın çevrede oturan Almanlara korkulu saatler yaşattı. Yangını söndürmek için 200 kişilik bir itfaiye grubu çalıştı.

Giresun-Espiyeli işadamı Ahmet Küçükaydın'a ait olan Kümesta GmbH şirketinin üretim bölümünde çıkan yangın içerideki kimyasal maddeler yüzünden kısa zamanda büyüdü. Herscheid itfaiyesinin yanı sıra Plettenberg ve Meinerzhagen şehirlerinden de takviye itfaiye elemanları yangına müdahale ettiler. 200 kişilik itfaiye elemanlarının söndürme çalışmaları esnasında Polis, bölgede oturan insanlara kapı ve pencerelerini kapatmalarını  buna ilaveten evcil hayvanlarınıda kapalı alanla almaları konusunda uyarı yaptı.

Yangının neden çıktığı konusunda açıklama yapılmadı. Gerek yangının gerekse de maddi hasar konusunda ilerleyen günlerde açıklama yapılacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir