GiresunManşet Üstü

ALKOLLÜNÜN YANINDA ‘AYIK’DA YANIYOR!..

Trafik kontrol ve denetimleri, sürücülere kesilen trafik cezaları tepki görüyor. 'Alkol kontrolü' adı altında trafik polisler Giresunlı sürücülere adeta kök söktürüyor. 

İl Emniyet Müdürlüğünce trafik ekiplerince nisan ayında alkollü araç kullanan sürücülerle ilgili yapılan denetimlerde alkollü olduğu tespit edilen 68 sürücünün sürücü belgesine el konuldu. 

SADECE 1 AYDA 68 SÜRÜCÜNÜN BELGESİNE EL KONULDU

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:"Emniyet Müdürlüğümüze bağlı Trafik birimlerince 2014 yılı Nisan ayı içerisinde alkollü araç kullanan sürücüler üzerinde yapılan denetimler sonucunda 2970 adet araç kontrol edilmiş, 68 adet araç sürücüsünün alkollü şekilde araç kullandıkları tespit edilerek, sürücü belgelerine geçici süreyle el konulmuştur.

Sürücüleri, trafik kuralları ve trafik güvenliği konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, şehir içi ve şehir dışı yollarda trafik düzen ve akıcılığını sağlamak, güvenli bir trafik ortamı oluşturarak trafik kazalarını önlemek için trafik denetimlerine devam edilmektedir."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir