Genel

ALİ MURAT YILMAZ KİTAP YAZDI

İşçi emeklisi Yusuf Akyüz’ün 78 yıllık hayatı kitap oldu. Giresunlu işçi emeklisi Akyüz’ün yaşadığı olayları kaleme alan torunu, htıraları kitap haline getirdi.

Giresun’dan çalışmak için çıktığı gurbet yolculuğunda İstanbul’da kimi zaman seyyar satıcı kimi zaman hamal ve amele olarak hayatını kazanma mücadelesi veren Akyüz’ün yaşam öyküsü bir kitaba konu oldu.

P Kitap Yayınevi’nden çıkan kitapta hem sıra dışı hem sıradan yaşanmış bir hikaye konu ediliyor. Aykırı Yusuf isimli kitabın yazarı Ali Murat Yılmaz, bu kitabın kahramanının dedesi Yusuf Akyüz olduğunu söyledi.

Anadolu’dan çıkıp İstanbul’a gurbete gidenlerin yaşadığı bir hayat mücadelesi bulunduğunu belirten Yılmaz; şunları söyledi: "Yaşadıkları kimi zaman trajikomik kimi zaman fırsatları tepen anılarla dolu. Okuyucuların beğenisine sunduğumuz hikayede herkes kendi dedesinin anılarından mutlaka bir şeyler bulacaktır. Çünkü bir dönemin yaşanmışlıkları mutlaka bir noktada buluşuyor. Eminim okuyucularımız bir solukta bitirmek isteyeceklerdir.”

Kitabın yazarı Ali Murat Yılmaz, Giresun Belediyesi Basın Yayın sorumlusu olarak görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir