Giresun

ALİ KARA:GİRESUN HİZMET MAĞDURU…

GESOB Başkanı Ali Kara'ya göre, Giresun hizmet mağduru. 
 
Ali Kara, düzenlediği basın toplantısında, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesi Giresun halkının yeni hizmet müjdeleri beklediğini belirterek,”Bu seçimler öncesi en azından bir müjde ve moral bulabilme adına bir haber bekliyoruz, bu Giresunlu’nun hakkıdır” dedi. 
 
Kara, "Giresun Devlet İstatistik Enstitüsü’nün 2004 yılı il merkezleri gelişmişlik sıralamasında 36. Sırada  2011 yılı sonu itibari ise 54. sıraya geriledi. Kamu yatırımlarında bölgesinde bırakın yakın komşularımızın Sinop ve Rize’nin dahi gerisindeyiz” diye konuştu. 
 Giresun’un öncelikli projeleri hakkında da bilgiler vererek, siyasilerden projeler için destek çağrısı yapan Ali Kara,”Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu Tren Yolu ve bu yolun denizle birleştiği noktaya yük ve nakliye gemilerinin yanaşabileceği marpol liman yapımının gerçekleşmelidir. Giresun Şebinkarahisar Sivas Yolu yapımı ve Eğribel Tüneli ihalesinin gerçekleşerek, yapımına başlanılmalıdır. Giresun Kent Merkezi Güney Çevre Yolu Yapım Programı’na alınmalı, yine ilimiz için hayati önem taşıyacak Türk Silahlı Kuvvetleri Deniz Üst Komutanlığının Giresun’a kurulmalıdır. Ayrıca Deniz Er Eğitim Alayı da Giresun’a getirilmelidir” dedi. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir