Giresun

ALİ KARA’DAN BELEDİYEYE OTOPARK VE TRAFİK ELEŞTİRİSİ

Giresun Esnaf Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, otopark sorununun çözülmemesinden belediye yönetimlerini sorumlu tuttu. 

Giresun’da en önemli sorunun trafik ve otopark olduğuna dikkat çeken Kara, nüfus yoğunluğu, taşıt sayılarının hızla artması, ticaret ve iş merkezlerinin kente yoğunlaşmasının buna neden olduğunu belirtti

Ali Kara yaptığı yazılı açıklamada, “Merkezde yolların yeterli genişleme imkanı olmaması veya önceden yeterli iken artan trafik ve hızlı yapılaşma neticesinde zamanla daralmış olması yollarımızın mevcut trafik yükünü kaldıramaz hale getirmiştir. Bunun yanında bu yollara yol içi parklarda eklenince otopark sorunu etkisini daha da belirgin bir şekilde göstermiştir” dedi.

BELEDİYEYE OTOPARK ELEŞTİRİSİ

Kara şunları söyledi: ”İlimiz merkezinin eski olması ve zamanından beri iyi bir planlama yapılmamış olması ve otopark için yeterli alanların ayrılmaması sorununun günümüze kadar büyüyerek gelmesine sebep olmuştur. İmar planındaki hükümler çerçevesinde binaların zeminlerinde yeterli otoparkların ayrılmamış olması ve planda otopark olarak ayrılmış olan yerlerin de ekonomik güçlükler nedeniyle kamulaştırılamamış olması bu sorunu daha da arttırmaktadır”.

Kara Yeniyol mevkiindeki yıkılan imam hatip okulu binasının yerine yapılacak binanın altına otopark yapılmasını önerdi ve bunun için destek istedi.

Daha fazla göster

Bağlantılı haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı