GiresunManşet Üstü

ALİ KARA: GİRESUN SORUNLARINA SAHİP ÇIKMIYOR

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, düzenlediği basın toplantısında, STK, basın, odalar ve diğer meslek kuruluşlarıyla siyasi partilerin Giresun’un öncelikli problemlerinin sürekli gündemde tutmamasından yakındı.  Kara, “Güney Çevre Yolu, Eğribel Geçidi ve demiryolu gibi önemli projeler unutuldu. Bunlar artık konuşulmuyor. Biz dile getirdiğimizde muhalefet yapıyor diyorlar. Halbuki biz gündeme taşımak istiyoruz. Bu meseleler yavaş yavaş Giresun'un gündeminden çıkarılıyor. Bunları mutlaka sıcak tutmamız ve iktidardan gerçekleşmesi için mücadele etmemiz gerekiyor" dedi.

Fındıkta yaşanan mağduriyete dikkat çeken Ali Kara,"Bugüne kadar esnafımızın mağduriyetini giderici bir çalışma olmamıştır. Piyasaya sıcak kaynak girişi olmadından ekonomimiz hergeçen gün daha da daralmakta. Esnafımız nefes alamaz duruma geldi. Mutlaka esnafa can suyu olacak krediler sağlanmalı, böylelikle fındıktan kaynaklanan mağduriyetler önlenir. Biz GESOB olarak iktidar milletvekillerimiz ve ilgililerden bu yönde çalışmalara biran önce başlamalarını ve esnafımızın yüzünü güldürmelerini bekliyoruz" diye konuştu.
Kara, esnafın gündeminde Cumhurbaşkanlığı seçiminin olmadığını belirterek, “esnaf nefes alacak durumda değil. Bu nedenle ilgisiz. Halk da öyle…Bize ne seçimden diyorlar. Hiç heyecan yok. Katılımın az olacağını sanıyorum.  Oysa bu seçim çok önemli. Türkiye ve çevre ülkelerde durum hiç iyi değil. Her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Hukukun,huzurun, etnik ayrımcılığın olmadığı bir Türkiye olmalı. Herkes sandık başına gitmeli ve elini vicdanına koyarak oy vermeli” ifadesinde bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir