Spor

AKTAŞ’A ALKIŞ…

ENGELLİ SPORCU HACER AKTAŞ'IN ALKIŞLANACAK MÜCADELESİ….YAKLAŞIK 8 YILDIR HAVALI TÜFEK VE TABANCA ATIŞI SPORUYLA İLGİLENEN GİRESUNLU ENGELLİ SPORCU HACER AKTAŞ KENDİ SİLAHI OLMADAN KATILDIĞI DÜNYA ŞAMPİYONASI'NDA 2. OLDU

 Bulancaklı engelli sporcu Hacer Aktaş, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen dünya kupası finalinde dünya 2.’si oldu. 

Havalı tüfek ve tabanca atışında tabanca branşında Türkiye’yi temsil eden Aktaş, 20 ülkenin katıldığı finalde 2. olarak büyük bir başarıya imza attı.

Yaklaşık 8 yıldır bu sporuyla ilgilendiği halde kendisine ait havalı tüfek ve tabancası olmadan mart ayında Milli Takım kampına girdiğini belirten Aktaş, “Bulancak Kaymakamımız Tayfur Elbasan’ın ilgisi sonucu 2 ay önce idman için tabancam oldu. Bu yüzden kendisine minnettarım. Kaymakamımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu spor dalında tabanca ve uygun sandalye çok önemli. Diğer ülkelerin temsilcileri atış için özel sandalyeleriyle yarıştılar. Ancak benim uygun sandalyem yoktu. Buna rağmen böyle bir başarıyı elde etmek gurur verici. Şu anda en büyük ihtiyacım bu spora uygun bir sandalye. Birlikte çalıştığım antrenörüm Mehmet Aydın’a da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu başarıyla kendi rekorunu da kıran Hacer Aktaş, Haziran ayı sonunda İngiltere’de düzenlenecek Dünya Kupası'nda Türkiye’yi temsil edeceğini belirterek 2016’da ise Dünya Olimpiyatları’na katılabileceğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir