Giresun

AKSU YAPTI, KILIÇDAROĞLU AÇTI

 

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, "AKSU, GİRESUN İÇİN ÇALIŞIYOR, O'NA SAHİP ÇIKIN" DEDİ

DSC_1391

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 36. Uluslararası Aksu Festivali için geldiği Giresun’da belediye tarafından düzenlenen temel atma ve toplu açılış törenlerini gerçekleştirdi. Adeta mitinge dönüşentörene, halkın yoğun bir katılımı oldu. 

DSC_1381

Atatürk Meydanı’nda gerçekleşen törende konuşan Belediye Başkanı Kerim Aksu, son 30 yılda en fazla yatırım ve hizmet yapan belediye olduklarını belirtirken, ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Başkan Aksu, Giresunla ilgili Bulancak durağı, Gazi Caddesi, Cemal Gürsel Caddesi ve Topal Sokak projelerini de birlikte gerçekleştirileceğini söyledi ve “Hizmetlerimize devam etmek istiyoruz “dedi.

Ardından platforma çıkan CHP Lideri Kemal Kılıçda roğlu ise Başkan Aksu’yu övdü ve hizmetlerini takdir ettiğini belirterek, "CHP'li belediyelerin farkı kul hakkı yememektir. Kasasındaki parayı kuruşuna kadar halka hizmet için kullanmaktır ve halka hesap vermektir. Çünkü biz halka hizmeti hakka hizmet olarak görürüz."diye konuştu.

Hükümetin çözüm sürecini de eleştiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizdeki gelişmeleri biliyorsunuz. Bir otobüs var şoförü de Recep Tayyip Erdoğan. 'Nereye gidiyorsun?' diyoruz; 'Bilmiyorum, sizde binin' diyor. Biz nereye gittiğini bilmediğimiz bir otobüse biner miyiz? Çağdaş uygarlığa gidiyorsa binelim. Sadece orası mı? 'Reyhanlı'ya gidelim' dedim. Nereye gitti Amerika'ya.. Koltuğunun altında bir dosya ile Obama‘yı ikna edecekti.Ne oldu, kimyasal silah kullanıldığını söyledi. Obama 'yok öyle bir şey nereden çıktı, yok öyle bir şey dedi. Obama’yı ikna edecekti, kendisi ikna oldu dönüyor"

DSC_1385"TÜRKLÜK TANIMINI ANAYASADAN ÇIKARTTIRMAYACAĞIZ

Çözüm sürecinde yer alan Akil adamları da eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Aklını silahlı örgütlere kiraya veren adam akil değildir. Akil adam halkın dertleriyle ilgilenen kişidir. 76 milyon insan Abdullah Öcalan'ın ağzına bakar hale getirilmişse bunu hepimiz düşünmeliyiz. Burada görev sadece bize değil, benim kadar sizlere de görev düşüyor. Siz Giresunlular 81 il içerisinde özel şehitliği bulunan, iki gönüllü alay çıkaran bir ilsiniz"

CHP Genel Başkanı Anayasa’dan Türklük tanımının çıkarılamayacağını, başlangıç ilkelerinin değiştirilemeyeceğini, Atatürk’ün kurucu önder tanımının ortadan kaldırılamayacağını belirtti ve “buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bu vatandaşa sözümüzdür. CHP TBMM’de bunun için vardır” dedi

DSC_1395

GİRESUN TEKİRDAĞ İLE KARDEŞ ŞEHİROLDU

Kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşmanın ardından;Atatürk Meydanı, İtfaiye Binası, Ek Hizmet binası ve kadınlar pazarı projelerinin toplu açılış törenlerini ve şehir girişine yapılması planlanan Modern Balık Pazarı Projesi, Şehir Mezarlığı’na yapılması planlanan cami, Gazi Caddesi, Topal Sokak ve Cemal Gürsel Caddesi yenileme projelerin temel atma töreni gerçekleştiilrdi.  DSC_1399

Ardından Tekirdağ Belediyesi ile Giresun Belediyesi arasında kardeş şehir akdi imzalanırken, imza töreninin şahidi Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Burada konuşan Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu birbirine benzer iki şehrin dostluğunun bu kardeşlik anlaşmasıyla daha da pekişeceğini belirterek, birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

 

Etiketler

2 yorumlar

  1. uluslararsı giresun festivali tüm giresunlularındır.festivali sayın kılıçdaroğlu davet edilerek siyasi şova dönüştürülmesi yanlış olmuştur. açılış törenleri başka bir zamanda yapılabilirdi.

  2. kılıcdarogluna GİRESUNDA ŞOV YAPTIRMAK GİRESUNUMUZU 10 YIL GERİYE GÖTÜRÜR CÜNKÜ YAPTIGI BİR İCRAT YOOOOOOOK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir