Giresun

AKSU’NUN HİBESİNİ TOPA TUTTU

Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun, önceki gün açıkladığı 101 milyon Euro bütçeli A.B Hibe Projesi için “Henüz kabul edilmiş bir şey yok” diye değerlendirdi. Başkan Aydın, “sanki Avrupa Birliği’nden 101 milyon Avro tutarında bir kaynak Giresun’a gelmiş, belediyenin kasasına girmiş gibi açıklamalarda bulunarak halkı kandırıyor” dedi.

“HALKI KANDIRIYOR”

İlçe Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kadın ve gençlik kolu başkanı ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Aydın, Aksu’nun projeyi billboardlarda "Ankara'dan değil, Avrupa'dan" sloganıyla duyurmasını “bu slogan kanımıza dokunmuştur. Bakanlıklar, Hükümet, Türkiye Cumhuriyeti hiçe sayılmıştır. Küçük düşürülmüştür.Bu halkla dalga geçmektir haddini bilmezliktir. Buna ne hakkı, ne de haddi var” sözleriyle değerlendirdi.

Ab Hibe Fonu'na Türkiye de protokol gereği para ödemektedir.  Türkiye  bu fona para ödediği için hibe projelerden faydalanabilmekteyiz. Şimdi bu tablo karşısında 'Ankara'dan değil, Avrupa'dan' sloganı hoş olmuş mudur?” diye soran Aydın, projenin 2014-2020 yılları arasında uygulanacağını, AB hibe programına kaynağının da Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından sağlandığına dikkat çekerek 2013 yılının 11. ayında henüz Master Planı çalışması yeni tamamlanmış bir proje için '2014 yılında kazma vurulacak' demek halkı kandırmak değil midir?" dedi

“BELEDİYE İFLAS BAYRAĞINI ÇEKER”

Hasan Aydın,  belediyenin borç batağında olduğunu da iddia ederek,  Başkan Aksu’nun  2 ay önce “100 milyon bütçe, 48 milyon borcum var” sözlerini hatırlattıktan sonra, “Bütçe kesin hesap raporundan yeni aldığım bilgiye göre belediyenin şu andaki borcu 59 milyon 877 bin 576 lira olmuş. İki ayda 13 milyon lira borç oluşmuş. Her ay 6,5 milyon lira. Böyle giderse Giresun Belediyesi iflas bayrağını çeker.

2009 yılında 33 trilyon bütçe, 20 trilyon borç vardı. Borcun bütçeye oranı %54’dü. Şimdi borcun bütçeye oranı %75…”diye konuştu.

Aydın ayrıca belediyenin çek ödemesini durdurduğunu ve borçlarını ertelediğini iddia etti. 

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Hasan Aydın, Ak Parti adayı Yılmaz Can'ın yerine başka aday açıklanacağı iddialarını yalanladı. Aydın,"hakvaki bulmadığı müddetçe Yılmaz Can, Giresun'un 5 yıl belediye başkanıdır" dedi. 

Bir yorum

  1. ALÇAKLAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    BÜRÜKSEL ZİRVESİ SONUÇ BİLDİRGESİNİN 23. NCÜ MADDESİ;

    Madde: 23..”..müzakerelerin yalnız Türkiye’yle değil, diğer devletlerle de yapılabileceğini… Müzakereler sırasında Türkiye birkaç devlete bölünürse veya güneydoğu bölgesinde bir Kürt devleti kurulursa, yeni bir karara gerek olmaksızın onlarla da müzakere yapılacağına karar alınmıştır….

    HAYDİ BAKALIM AKP LİLER!!!! VERİN ŞİMDİ BU İHANETİN HESABINIDA GÖRELİM!!!
    cCc MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GİRESUN İL BAŞKANLIĞI cCc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir