Giresun

AKSU:İNSAN HAKLARI YOKSA DEMOKRASİ YOKTUR

Belediye Başkanı Kerim Aksu 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Aksu mesajında “İnsan hakları, temel hak ve özgürlüklerin, çağdaş yaşamın temel değeridir. İnsan hakları, hukukun, demokrasinin de temelini oluşturur. İnsan haklarının çiğnendiği bir toplumda hukuktan, demokrasiden ve diğer haklardan söz edilemez” dedi.

İnsan hakları, tüm insanlığın ortak paydası ve uygarlığın simgesidir. İnsanlar arasında ayrım yapmadan, eşit bireyler olarak, insan onuruna yaraşır davranmak, insan hakları kavramının özünü oluşturduğunu söyleyen Aksu, mesajında şunları söyledi: “Toplumumuzda onurlu bireyler olarak barış içersinde yaşamamız insan haklarına saygı ile sağlanabilir. Herkesin temel hak ve özgürlüklere saygı duyduğu toplumlar her alanda gelişmeye açık olurlar. İnsan haklarının çiğnendiği toplumlarda gelişme yerini geri gitmeye bırakır.

Ülkemizde son dönemlerde insan hakları ve temel değerler üzerinde arzu edilmeyen gelişmeler yaşanmaktadır. Yargı bağımsızlığının zedelemesi, evrensel değerlerden uzaklaşılması, insan haklarının daralması anlamına gelmektedir..Bu olumsuzluklardan biran önce kurtulmalıyız.

İnsan haklarına olan saygının her birey tarafından benimsenmesi ve insana verilen değerin artırılması dileklerimle 10 Aralık İnsan Hakları Gününü kutluyorum."

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir