GiresunUlusal

AKSU’DAN ÜNİVERSİTE UYARISI

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu, Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.Bunun düzenlenen toplantıda konuşan Aksu, rektörlük seçimleri öncesinde yapılan açıklamalara ve tavırlar konusunda uyarılarda bulunarak, "kimse üniversite üzerinden siyaset yapmasın" dedi.

Borsa Başkanı Temel Yanıkoğlu düzenlediği toplantıda, dünyada fındık üzerine en büyük fındık projesini gerçekleştirdiklerini, Belediye Başkanı Aksu’nun her aşamada yanlarında olduğunu söyledi.

GTB tarafından düzenlenen basın toplantısında konuşan Borsa Başkanı Temel Yanıkoğlu, 2010 yılında projenin hazırlanmaya başladığını belirterek , belediyenin 35 bin metreküp hafriyatı en yakın mesafeye dökmelerini sağlayarak  kendilerine 1 milyon Lira kazandırdığını yine belediyenin ruhsat harcı için 650 bin Lira almadığını söyledi. Belediyenin borsa yolunda 15 bin metrekare sahamızı asfalt yapacağını, çevre düzeni, kaldırım ve bordürlerle 700 bin Liralık imalatı üstlendiğini de sözlerine ekleyene Yanıkoğlu. “bu proje 9.7 milyon Euro AB hibesi ile başlamıştır. Tabi ki elektronik cihazlar, iç donanımlar, laboratuarların kurulması için  Borsamızın yaklaşık 5 milyon Euro bir harcaması olacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Belediye Başkanı Kerim Aksu ise konuşmasında, ,borsa yöneticilerini kutlayarak,  ‘Dünyanın en kaliteli fındığı, Giresun Kalite Fındıktır’ diye herkes konuşuyor. Siz Borsa olarak konuşmayıp çok önemli bir iş yaptınız. Konuşmakla bir şey olmuyor, iş yapmak lazım. Bu makamlarda olanlar yarın olmayacaklar, ancak milli ürünümüz fındık borsası yüz yıllarca yaşayacak. Belediye olarak Giresun halkının bize emanet ettiği kaynağı kullanıyoruz. Bu paralar sizin, halkın parası. ”dedi.35

"ÜNİVERSİTE ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMAMALI"

Bir süre önce Giresun Üniversitesi’ni hedef alan bir açıklama yapan borsaya  göndermelerde bulunan Başkan Kerim Aksu, bazı siyasilerin de üniversiteye yönelik tavırlarını eleştirdi. Aksu, kurumlar arasında arzu edilmeyen sürtüşmelere tanık olduklarına dikkat çekerek; “ üniversitenin başındaki kişi bizi ilgilendirmiyor.Biz kim olursa olsun oraya hizmet ediyoruz.  Giresun Üniversitesi önemli bir kurumdur. Birileri çıkıp, o kişi olursa ben oraya gitmem diyor. Böyle bir anlayış olabilir mi. O üniversite herkesin üniversitesi. Buna böyle bakmak lazım. Siyaset yapacak arkadaşların seçimi beklemesini öneriyorum. Siyaset seçim zamanı yapılır. Kimse kurumlar üzerinden siyaset yapmasın. Üniversite bizim “ şeklinde sözlerini tamamladı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Borsa Başkanı Temel Yanıkoğlu, Meclis Başkanı Harun Aydın, önce ki  başkanlardan İbrahim Demirci, Genel Sekreter Eren Nizam, Belediye Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak , meclis ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları Güre Mahallesi’nde yapımı devam eden Fındık Lisanslı Deposu ve Spor Borsası inşaatını gezip, çalışmaları yerinde incelediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir