Giresun

AKSU’DAN SERT ÇIKIŞ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, alternatif yol açmadan Gazi Caddesi’ni trafiğe kapattığı yönündeki eleştirilere sert çıktı. Aksu, “Valiliğin önüne yıllardır kavşak yapılmasını bekliyoruz. Tüm onayları, projeleri hazır. Ancak bu şehre büyük hizmet getirdiğini söyleyen yetkililer daha bu yolu hayata geçiremiyorlar” dedi.

Kerim Aksu, Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli ve diğer milletvekillerine de üstü kapalı göndermede bulundu. Aksu, “Bu iş seçime 1 ay kala Giresunspor atkısı takıp caddede gezmekle olmuyor. Önce bu şehri seveceksin. Biz bu mevkileri bıraktığımızda yine bu şehirde yaşayacağız. Bu bilinçle çalışıyoruz. Onlar ise bu şehirde yaşamayacak. Bu şehri tanımayan insanlar bu şehre hizmet üretemez.” diye konuştu.

KERİM AKSU: BU ŞEHRİ TANIMAYAN HİZMET ÜRETEMEZ…

Aksu, Tempo TV’de Mustafa Demir’in sunduğu programda yaptığı açıklamada, “şehrimizde özellikle saat 4 ile 6 arası bir sıkışıklık söz konusu. Bu sıkışıklığı Gazi Caddesi’ne bağlıyorlar. Gazi Caddesi’nden sahile iniş mi vardı da, sahildeki trafik sıkışıyor? Gemiler çekeğinden terminale kadar şehirden sadece bir çıkış var. Şehrin doğusundan Valiliğe gidecek olan bir araç Bulancak Durağı’ndan toplama yola giriş yapıyor. Valiliğin önüne yıllardır kavşak yapılmasını bekliyoruz. Tüm onayları, projeleri hazır. Ancak bu şehre büyük hizmet getirdiğini söyleyen yetkililer daha bu yolu hayata geçiremiyorlar  “ dedi.

Başkan Aksu, doğal gaz çalışmalarına da değinerek, şunları söyledi:” “Özellikle üstyapı ve trafik konusunda eleştiriliyoruz. Öncelikle şunu söyleyeyim hiçbir belediye başkanı seçime birkaç ay kala şehrin kazılmasına müsaade etmez. Ancak Ordu’ya 2007 yılında Trabzon’a 2009 yılında gelen doğalgaz şehrimize hala gelmedi. Aksamları şehri bir duman kaplıyor. Biz doğalgazın şehre bir an önce gelmesi için mücadele veriyoruz. Halkımız doğalgaz kullanıp rahat etsin, hava kirliliği ortadan kalksın diye çalışıyoruz. Bu şehrin kazılması gerekiyorsa kazılacak. 60 km’nin üzerinde hat çalışması yapıldı. Bu hattın %90’ının üstyapısını yaptık. Trafik konusuna gelecek olursak, evet Spor Salonu ve Stadyum yapacaklarını söylüyorlar, dolgu alanına yap spor salonunu engelleyen mi var? Hacı Hüseyin dolgu alanına, kumyalı balıkçı haline yaptığımız projelerimiz engellendi”. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir