GiresunManşet ÜstüUlusal

AKSU’DAN İLK İCRAAT: MİNİ GÜNEY YOLU

Giresun sahil yoluna alternatif Güney Çevre Yolu'nu tartıştı. Herkes 'ihtiyaç' dedi, istedi. Seçim sürecinde bu yönde çok sözler verildi. Bunun üzerinden siyaset yapıldı. Hatta AKP Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli, etüd için bir gıurup bürokratın gelmesini sağladı. Her zaman ki gibi, 'yapılacak' denildi. Ama tüm bu çalışmalar sonuçsuz kaldı, akıbeti belli değil. Gündeme getiren de yok…

Giresun trafiğindeki keşmekeş ve sorun ise katmerleşerek büyüyor. 

Bu arada Giresun Belediyesi de kısıtlı imkanlarla alternatif yollarla soruna çözüm bulmaya çalışıyor. Kerim Aksu'nun seçildikten sonra en önemli projesi de bu sorunun çözümüne yönelik oldu. Aksu, iktidarın yapamadığı Güney Çevre Yolu'nun 'minisini' yapıyor. Halen çalışmaları süren yol bittiğinde; sahil yoluna paralel şekilde, devlet hastanesi-otogar arkası,Bağcılar sokak, FKB Entegre tesisleri-Prof.Dr. Ahnet Taner Kışlalı Caddesi, Üniversite yolu ve Güre arası birbirine bağlanacak…

g60d567j4s8137zj2sc1p7

Giresun Belediyesi şehir trafiğini rahatlatacak önemli bir hizmeti daha hayata geçiriyor.  Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Güre Mahallesi’nde bulunan ve sahil yoluna alternatif olacak yeni yolun çalışmalarına başladı.

Bu çalışma ile şehrin batısında sahil yolunun dışında yeni bir güzergah daha oluşmuş olacağını belirten Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Bildiğiniz gibi şehrin batısından merkez güzergahında ilerleyen bir araç, sahil yolu dışında ulaşımını sağlaması için diğer bir alternatifi yoktu. Bu sorunu en azından Devlet Hastanesi’ne kadar olan bölümde gidermek için Güre Mahallesi’nde bulunan ve yıllardır açılmayı bekleyen, Fiskobirlik entegre tesisleri içerisinden geçecek şehiriçi çevre yolunun açılması için çalışmalarımıza başladık. Bu çalışma ile birlikte Bağcılar Sokak ile Üniversite yolu olan Prof. Ahmet Taner Kışlalı Caddesi birbirine bağlanmış olacak. Dolayısıyla Erikliman Mahallesi’nden sahil yolu kullanılmadan Devlet Hastanesi’ne ulaşılabilecek.” Dedi.

Bu çalışmanın çevre yolu projelerinin ilk etabı olduğunu da dile getiren Aksu, “Çevre yolunun ilk etabı olarak düşündüğümüz bu çalışmamızın ardından, Prof. Dr İlhan Özdemir Devlet Hastanesi önünden de bir alternatif yol açarak, bu şehiriçi yolu Batlama Caddesi’ne bağlamayı planlıyoruz. Bu yol gerek dolmuşların, gerek özel araçların alternatif yolu olacağı için, toplama yolun trafiğini de rahatlatacaktır.” Dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir