AktüelGiresun

AKSU’DAN ENGELLİLERE BEYAZ BASTON HEDİYESİ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Dünya Beyaz Baston ve Görme Engelli günü nedeniyle engelli vatandaşlara beyaz baston ve konuşan saat hediye etti.DSC_7901

"ASIL GÖRME ENGELLİ SİZİ GÖRMEYENLERDİR"

Atapark’ta düzenlenen etkinlikte, konuşan Başkan Aksu, Giresun'da engellilere yönelik bir çok projeye imza attıklarını söyledi. Aksu,” Tüm çalışmalarımızı engellileri düşünerek yapıyoruz. Karadeniz bölgesinde bu kadar engellilere yönelik çalışmış bir belediye yok.  Gazi Caddesi'nde sizler için görme engelli yolu yaptık. Orayı eleştiriyorlar. Asıl görme engelli size yaptığımız hizmeti görmeyenlerdir. Biraz önce bir arkadaşımız 14 yıl sonra ilk kez Gazi Caddesi'ne çıktığını söyledi. Bu caddeler sadece engelli olmayanların değil, sizlerinde caddesidir. Sizleri mutlu etmenin, yaşamınızı kolaylaştırmanın gururunu taşıyoruz. Sizler bu toplumun bir parçasısınız. Unutmamak gerekir ki, bizler de birer engelli adayıyız."dedi.

Görme Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Yazar ve görme engelli Hasan Elmas da yaptıkları hizmetten dolayı Belediye Başkanı Aksu’ya teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir