AktüelGiresun

AKSU-TIĞLI İKİLİSİ AK PARTİ’NİN HEDEFİNDE

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI BAŞER, TIĞLI'NIN KARDEŞİ VE YAKINLARININ KERİM AKSU DÖNEMİNDE TORPİLLE BELEDİYEYE İŞE ALINDIĞINI İDDİA ETTİ

TIĞLI’NIN ‘KUL HAKKI YEDİN’ İDDİASINA ŞENLİKOĞLU DEĞİL, BAŞER CEVAP VERDİ 

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın Giresun Belediyesi’ne İş-Kur üzerinden alınan 100 geçici işçinin Ak Parti listesi üzerinden alındığını iddiasına Başkan Aytekin Şenlikoğlu değil. Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, yazılı açıklamayla cevap verdi. Başer, Kerim Aksu döneminde Tığlı’nın kız kardeşi ve yakın akrabalarını işe alındığını söyledi.
Alınan işçilerin, siyasi görüşlerine veya ailelerinin AK Parti’ye üye olup olmamalarına bakılmaksızın, afet nedeniyle bakanlık tarafından maaşlarının ödenmesi kaydıyla ve 6 ay süreyle Fen İşleri, Temizlik İşleri gibi birimlerde çalışacağını ifade eden Başer, “Bu konuda en son konuşacak kişi Necati Tığlı’dır. Konuyla ilgili yaptığı açıklamasının son derece yersiz, gerçek bilgiden uzak ve haddini aşan açıklamalar olduğunu belirtmek isterim” dedi.
“TORPİLİN BABASINI SİZ YAPTINIZ”
Kerim Aksu dönemindeki işe alım politikasını eleştiren Mehmet Başer, açıklamasına şöyle devam etti: “Sizin döneminizde işe alınanların çoğunun CHP teşkilatında görev yapmış kişilerin en yakınları olduklarını size bir kez daha hatırlatalım mı? Yine ayrıca işe hiç uğramayıp da aynı anda özel iş yerleri olan sözüm ona belediye çalışanlarına maaş verirken vicdanınız hiç sızlamadı mı?
Fazladan gereksiz yere almış olduğunuz işçilerin maaşlarını dahi ödeyemezken, kayda değer hiç bir icraat, hizmet, üretim vs. yapmadan yaklaşık 250 milyon TL borcu ne için, kimin için yaptınız?”
Necati Tığlı’ya “Acaba siz kendi döneminizde kız kardeşinizi sözleşmeli olarak belediyeye işe aldırırken liyakat unsuruna göre mi aldırdınız, yoksa torpilin babasını siz mi yaptınız?”diye soran Başer, “belediyede akraban olan kaç kişi çalışıyor, bunu açıkla” çağrısı yaptı.
Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Başer, Başkan Aytekin Şenlikoğlu’nun hiçbir akrabasının belediyede çalışmadığını iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir