Giresun

AKSU SANAYİ PROJESİNİ GÖRÜŞTÜ

Belediye Başkanı Kerim Aksu Sanayi Sitesi esnafı ile buluşup, sorunları dinledi.

Sanayi sitesine gelişinde Başkan Muammer Usta, Madeni Sanatkârlar Derneği Başkanı Regaip Aksoy ve esnaflar tarafından karşılanan Belediye Başkanı Kerim Aksu, yaptığı konuşmada, Giresun’da işsizliğin en önemli sorun olduğunun hatırlatarak şunları dile getirdi; “ Öncelikle şunun bilinmesini isterim. Burası adı üstünde “site”. Yollar, çöp, kaldırım belediye sorumluluğunda değil. Ancak biz gelir gelmez çöpleri almaya ve hizmet vermeye başladık. Yolların, kaldırımların yapımında hep yardımcı olduk. Çünkü sizler üretim yapıyorsunuz. Sanayi Sitesi için bir fırsat kaçtı. SEKA arazisi için TOKİ ile görüştük. 150 dönümlük bu alanı verelim, siz konutları buraya yapın, karşılığında SEKA arazisine sanayi sitesi yapın dedik. Kabul edilmedi. SEKA arazisi toplu konut oldu. Giresun’da toplu konuta değil işe ihtiyaç var, bunu bir türlü anlamadılar. Bu geride kaldı. Şimdi yeni çözüm bulmalıyız. Bu çözümü önce sizler ortaya koyacaksınız, biz destek olacağız. “

310516-SANAYİ-SİTESİ-ESNAFI-İLE-BAŞKAN-KAHVALTI-PROGRAMI-58

Başkan Aksu sanayi sitesinin yeniden dönüştürülmesi veya başka bir yere taşınması gerektiğine dikkat çekerek; “ Burayı blok blok yeniden yapabiliriz. Öncelikle sizler buna karar vereceksiniz. Önce kooperatife ait binayı yıkıp yapalım. Bu ilk uygulama olsun. Burada kalıcı bir şey ortaya koymalıyız. Radikal kararlar almalıyız. Burası yeniden yapılırsa belediye olarak 2 milyon liralık bir altyapı maliyetine katlanacağız. Biz bunu taahhüt ediyoruz. Önce sizlerin bir araya gelip, taşıyalım mı, yoksa yıkıp yeniden mi yapalım buna karar vermelisiniz. Biz belediye olarak sizin yanınızdayız” dedi.

Giresun Sanayi Sitesi Başkanı Muammer Usta, 1972 yılında başlanan ve 136 dönüm alan üzerine kurulan sitenin, artık şehir içinde kaldığını, yeni bir sanayi sitesine ihtiyaç olduğunu, en azından ağır araçların bu siteden çıkarılması gerektiğini ifade etti. Usta, belediye başkanı Kerim Aksu ile birlikte yeni projeleri, görüş ve önerileri paylaşmak için bir araya geldiklerini, katkı ve desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Aksu’nun Sanayi Sitesi ziyaretine Başken Vekili Hayati Tökez, Belediye Meclis Üyesi Vahdet Vural, Sanayi Sitesi Başkanı Muammer Usta, Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Regaip Aksoy ve kalabalık bir esnaf topluluğu katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir