GiresunManşet Üstü

AKSU RAKİPLERİNE CAMİ AÇTIRDI

Giresun Belediyesi tarafından yaptırılan yeni mezarlık yanındaki caminin açılışı, düzenlenen yoğun katılımlı bir törenle gerçekleştirildi.

 Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ağustos 2013'te temeli atılan caminin 6 ay gibi kısa zamanda yapımının tamamlandığını söyledi.

Bölgede cami ihtiyacı olduğunu, bu eksikliği gidermek adına bu camiyi yaptırdıklarını ifade eden Aksu,"Bugüne dek şehrimizdeki tüm camilerde, mezarlıklarımızda ihtiyaçlar doğrultusunda bir çok çalışmaya imza attık. Merkez mezarlık bölgesinde de bir cami ihtiyacı bulunuyordu. Hem mezarlığa gelen ziyaretçilerin hem de bölge sakinlerinin bu ihtiyacını gidermek adına buraya bir cami yaptık. Hayırseverlerimizin de katkısı ile bu camimizi kısa sürede bitirerek ibadete açtık. Giresun'umuza ve halkımıza hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

DSC_2955

Aksu’dan sonra Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, ise “Belediyemiz önderliğinde hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla yapılmış olan camimizin tüm Giresunlulara hayırlı olmasını dilerim. Gerçekten çok anlamlı bir hizmet. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Değerli Giresun halkına tekrar hayırlı olsun” diye konuştu.

DSC_2949AKP'Lİ RAKİPLERİNE KURDELA KESTİRDİ 

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, Başkan Aksu’nun davet ettiği, AKP İl başkanı Hasan Aydın ve Belediye Başkan adayı Yılmaz Can, kurdelayı birlikte keserek caminin açılışını gerçekleştirdiler.catsArdından camiyi gezen protokole Aksu bilgiler verdi. Mezarlık camisinin alt bölümünde morg, gasilhane, abdeshane ve tuvaletler yeralıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir