Giresun

AKSU PARALARI ÇARÇUR MU ETTİ?

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI OSMAN ÖDEN'DEN BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU'YA 'YOLLARI BİZ YAPALIM' ÇAĞRISI…

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'ya çağrıda bulunarak doğalgaz çalışması nedeniyle zarar gören yolları 10 günde yapma sözü verdi.

Giresun Belediyenin, herhangi bir çalışma yapmadığını iddia eden Öden,"Belediye bütçesini "Ben Yaptım Oldu" mantığı ile har vurup harman savuran, Belediyenin parasını sadece eğlence ve konsere harcayan Giresun Belediyesi, doğalgaz çalışmalarından sonra da yapılması gerekenler noktasında bir kez daha sınıfta kalmıştır. Belediye Başkanının acilen bir açıklama yaparak kamuoyunu bu konuda bilgilendirmesi gerekmektedir" dedi. 

Osman Öden yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Eğer Giresun Belediyesinin Giresunun yollarını yapmaya bütçesi yoksa, halkımızı bu çamur ve toz toprak deryasında yaşamaya mahkum edecekse, Biz İl Özel İdaresi olarak bu işi yapmaya ve Giresun'un yollarını yenilemeye talibiz. Giresun Merkez de doğalgaz çalışmaları nedeniyle zarar gören tüm yollarını 10 günde yenileyeceğimizi de taahhüt ediyoruz.

Gurbetçilerimizin geldiği, esnafımızın yüzünün güldüğü yaz mevsimini çileye dönüştürmeye kimsenin hakkı yoktur. Gereken çalışmaların ivedilikle yapılarak halkımızın mağduriyetinin ortadan kaldırılması elzemdir". 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir