GiresunManşet Üstü

AKSU NE DİYECEK?…

Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, çöp üzerinden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya yönelik eleştirilerini sürdürüyor. Aydın, görevinden istifa ettirilerek koltuğuna oturduğu eski il başkanı belediye meclisi üyesi Sabri temizlik ihalesi ile ilgili  Aksu’ya sorduğu soruyu gündeme getirdi

Önceden 110 kişiyle aylık 284.000 TL’ye yapılan temizlik işinin 160 kişiyle 826.000 TL’ye yaptırılmasının belediyeyi zarara uğratmak olduğunu belirten Hasan Aydın, Kerim Aksu’nun  “Temizlik yapılan mahalle sayısı 20 iken 28 ‘e yükseldi. Ayrıca 51 km’lik sahil yolunu da bizim ekiplerimiz temizliyor. Temizlik yapılan alanlar arttı.120 olan çalışan sayısı 160 kişiye çıkarıldı. Biz çalışanlarımıza asgari ücretin üzerinde %25 fark ödüyoruz….” sözlerini hatırlattı.

Aydın, şunları söyledi: “Sayın Kerim Aksu ya bilmeden ya da bilerek kamuoyunu yanıltıyor. Şöyle ki; yapmış olduğum araştırmada mahalle sayısı 26 dan 28 ‘e çıktı. Artış 8 mahalle değil 2 mahalle ve yine bilindiği gibi bu mahalleler köyden dönüşme ihaleyi ne kadar etkiler?

Verilen cevapta 51 km sahil yolunu bizim ekiplerimiz temizliyor diyor Sayın Aksu. Yine insan sormadan edemiyor. 51 km sahil yolu nerde. Başka bir soru senden önceki AK Partili belediye bu yolları temizlemiyor muydu? Yoksa sizden önce sahil yolunu Ordu Belediyesi mi temizliyordu. Bir başka cevap temizlik yapılan alanlar arttı. B u cevaba da her halde kargalar güler”.

Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, Aksu’nun temizlik ihalesi nedeniyle yaklaşık olarak 5 yıl içerisinde belediyeyi 30 trilyon lira zarara uğrattığını iddia ederek, “ Bunun anlamı 24 tane Atapark, 15 tane Gazi Caddesi havaya uçmuştur” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir