Giresun

AKSU KURBAN PAZARINI DENETLEDİ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Aksu Mahallesi Festival alanında kurulan kurban satış pazarını ziyaret ederek satıcılarla ve vatandaşlarla sohbet etti.

Geçen yılara göre satışların iyi olmasının sevindirici olduğunu söyleyen Aksu, Vatandaşların ve kurban satıcılarının taleplerini de dinledii.

Yapılan ziyaretin ardından bir açıklama yapan Aksu, şunları söyledi:"Her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı için hayvanlarını satmaya gelen vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Daha iyi ve sağlıklı ortamlarda satış yapabilmeleri için su ve elektrikleri de olan yerlerde satışlarını gerçekleştiriyorlar. Belediye olarak satıcılarımıza tüm imkanları sağlıyoruz. Onlarda yapmış olduğumuz hizmetten gayet memnunlar. Hayvanların birçoğu satılmış. Bayramın son gününe kadar da ellerinde kalan diğer hayvanları satacaklarını umuyoruz. Ben şimdiden tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.u334xc2ma3o4tdl2wjj5ze

Giresun Belediyesi tarafından Aksu ve Batlama girişinde kurulan satış alanlarında toplam 100 satış standı bulunuyor. Her iki satış alanında toplam 1500 büyükbaş, 2000 küçükbaş kurbanlık satışa çıkarıldı. Yapılan araştırmada küçükbaş kurbanlık fiyatlarının 600-1200 TL, büyükbaş kurbanlık fiyatlarının 2000- 8000 lira arasında olduğu tespit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir