Giresun

AKSU, KEMAL KILIÇDAROĞLU’YLA NE GÖRÜŞTÜ?

Giresun önceki dönem belediye başkanlarından Kerim Aksu, seçim kaybettikten sonra kendisiyle ilgili iddialara ve Ak Parti’nin dönemiyle ilgili suçlayıcı açıklamalarına cevap vermeden çekildiği köşesinden çıktı. Bu sürede  siyaseti bırakmış gibi davranan Aksu, 2 yıl sonra ilk defa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştü. Aksu’nun daha önce de Kılıçdaroğlu ile görüşme istekleri sonuçsuz kalmıştı. Bu görüşmenin ise, Milletvekili Necati Tığlı tarafından sağlandığı öğrenildi.

YÜZDEKİ İFADELER DİKKAT ÇEKTİ 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel merkezde değil de TBMM’deki odasında gurup toplantısı sonrasında gerçekleşen ve oldukça kısa sürdüğü öğrenilen görüşmede, hangi konuların gündeme geldiği bilinmiyor. Ancak görüşmede Aksu’nun seçim kaybetme nedenleri olarak genel başkana kısa bilgiler verdiği sanılıyor.

Öte yadan her hangi bir ifade kullanılmadan paylaşılan fotoğrafta Aksu’nun gerginliği, Kılıçdaroğlu’nun yüzündeki sert ifade dikkatlerden kaçmadı.

GİRESUN’DA “ADAYIMIZ KAZANAMADI” DEMİŞTİ
Bilindiği gibi CHP Genel Başkanı çeşitli defalar Giresun’da seçimi kaybetme nedeni olarak Kerim Aksu’yu ve etrafındakileri sorumlu olarak gördüğünü yakın çevresine belirtmişti. Kılıçdaroğlu, Habertürk’te katıldığı bir TV programında ise, büyükşehirlerdeki seçim başarısına dikkat çektikten sonra, “Bu kentlerde yaşayanlar huzur istiyor. Birlikte yaşayacaksak bir araya gelmeliyiz. Elbette bir başarı elde ettik ama Bursa’da Zonguldak’ta başarı elde edemedik. Bursa içimde bir yaradır. Bursa’da bir eksiğimiz hatamız var. Zonguldak’ta, Giresun’da adaylarımız kazanamadı. Elbette halkı suçlamıyoruz. Bir eksiklik varsa bizimdir. Geriye dönük süreci masaya yatırmalıyız” diye konuşmuştu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir