Giresun

AKSU FESTİVALİ PROGRAMI SARVAN KÖYÜNDEN BAŞLIYOR

45.Giresun Aksu Festivali’nin programı açıklandı. Festival 19 Mayıs gecesi Sarvan Köyü’nden gece 03.00’da yöre halkının hayvanlarıyla birlikte Aksu’daki alana yürüyüşle başlayacak. 23 Mayısa kadar sürecek olan ve çeşitli sanatçıların konserler vereceği etkinlikte; Bursa Büyükşehir Belediyesi, Afyon Belediyesi, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Ankara Polatlı Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekipleri gösteriler sunacak. Festivale 4 yabancı ekip de katılıyor.
Aksu Festivali’ne ilişkin bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Bu festivalimiz Giresun tarihinde her zaman apayrı bir yere sahip olmuştur. Binlerce yıldır hiçbir yıl kesintiye uğramadan ilimizin her yerinden vatandaşlarımızla bu coşkuyu yaşıyoruz. Hepimizin ortak değerleri var, bu değerleri yaşatmak için elimizden geleni yapmalıyız. Bu değerleri gelecek nesillerimize öğretmeli ve aktarmalıyız. Bizim belediye olarak en önemli görevimiz kendi kültürümüzü önce ülkemiz içinde daha sonra da uluslararası arenada tanıtmak” dedi.
Basın toplantısına gazetecilerin yanı sıra Giresun Belediyesi başkan yardımcıları Osman Öden, Salih Özdemir ile bazı daire müdürleri de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir