Giresun

AKSU BALIK PAZARINDA ISRARLI

ŞEHİR İÇİ GİRİŞİ BÖYLE OLACAK…

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, eleştirilere rağmen Bulancak durağı istikametinden şehre giriş noktasında balıkçılara tezgah yapmakta kararlı.

AKSU: BALIKÇI DÜKKANLARI GÖRÜNMEYECEK…

Buradaki projeye balık pazarı ilave edilmesinin şehir girişine ayrı bir renk katacağını belirten Aksu, " balık satış dükkanları hiç bir şekilde dış cepheden görünmeyecek. Şehir girişimizde eski Giresun fotoğraflarının bulunduğu bir yapı ve yeşil alan görünecek. Balık dükkânları bu yapının iç kısmında kalacağı için hem balıkçı dükkanları daha şık ve temiz bir hal alacak, hem de çirkin görüntü ortadan kalkmış olacak." dedi.

Başkan Aksu, açıklamasında şunları söyledi: "Oradaki binaların eski halini herkes biliyor. Biz o yüksek yapıları yıkarak ilk olarak yolumuzu şehir girişine uygun hale getirdik. Şimdi ise bölgenin balık tezgahı sorununu ortadan kaldıracak şekilde küçük bir park yapıyoruz. Kim ne söylerse söylesin, biz şehrimize en iyi hizmeti üretmek için çalışıyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Çünkü Giresun, herşeyin en iyisine layık”.

Yapılacak proje ile ilgili detaylı bilgiler de veren Aksu sözlerini şöyle sürdürdü: "Projemiz 1500 m2'lik bir alana kurulacaktır. Kuşbakışı görünümünde bir balık figürünü andıracak olan balık pazarı, iç kısımda kalan avlu ile birlikte 570 m2'lik bir alanı kapsayacak. İçinde 9'ar m2'lik 29 tane dükkan bulunacak. Kalan alanda ise bitkilendirme ve çevre düzenlemesi yaparak ferah bir ortam oluşturacağız."

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir