Manşet Üstü

AKSU: 30 AĞUSTOS CUMHURİYETİN TEMELİ…

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini oluşturan büyük zaferin 92. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türk Milleti'nin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Başkan Aksu şu ifadelere yer verdi:

" 30 Ağustos Zaferi Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini oluşturmuştur. 30 Ağustos, toprakları işgal altında olan milletimize kayıtsız şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdeleyen gündür. Bağımsızlık Savaşı'nın kazanılmasını sağlayan en önemli etken Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki büyük ordumuz ve tüm yurttaşlarımızın, her şeyini ortaya koyarak vatan toprağına sahip çıkmalarıdır.

26 Ağustos tarihinde Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk taarruz emrini verdiğinde tüm dünya ya bağımsızlık ve özgürlük uğruna sonuna kadar savaşacaklarını ilan etmiştir 30 Ağustos 1922 tarihi, vatan sevgimiz, bağımsızlığımız uğruna, hiç bir güce boyun eğmeyeceğimizin dünya ya kabul ettirildiği gündür. Mustafa Kemal Atatürk etrafında toplanan yurttaşlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde, omuz omuza canını, malını ortaya koyarak Bağımsız, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atmışlardır.

30 Ağustos Zaferini, Çanakkale'yi, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını, Cumhuriyet Tarihimizi anlamak, bu topraklarda yaşayan her yurttaşımızın önceliği olmalıdır. Bugün yaşadıklarımızı, dünyadaki gelişmeleri dikkate aldığımızda Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına ne kadar şükretsek azdır.

Yurttaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutlar, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, 30 Ağustos Zaferi'ni bizlere kazandıranların manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir