Giresun

AKP’LİNİN ATAYA SAYGISIZLIĞI YARGIYA TAŞINDI

BULANCAK’TA ATATÜRK HEYKELİNE BASARAK FOTOĞRAF ÇEKTİRİP YAYIMLAYAN AKP’Lİ BAŞKAN İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDUAKP'LİNİN ATAYA SAYGISIZLIĞI YARGIYA TAŞINDIAKP Bulancak İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Kılıç’ın, sosyal medya hesabından paylaştığı Atatürk heykelinin üstüne bastığı anları gösteren fotoğraflara tepki yağdı. Savcılığa suç duyurusuna bulunan CHP Bulancak İlçe Başkanı Rehber Kesik, “Atamıza saygısızlığa asla izin vemeyeceğiz. Bu kişinin yargılanmasını talep ediyoruz” dedi.

Adliye kapısında bir açıklama yapan CHP’li Kesik, “2019 yılında görev verilen Kılıç; öncesinde de sonrasında da saygısızlığını sürdürmüş, bir elinde Türk bayrağı olduğu halde diğer eliyle rabia işareti yaparak, ilçe meydanında bulunan, Bulancak halkının bağımsızlık mücadelesini simgeleyen Atatük Anıtı’na çıkıp, Atatürk portresinin üzerine ayağı ile bastığı fotografı yayınlamıştır.CHP İlçe örgütü olarak biz bugün Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurumuzu yapmış bulunmaktayız. Umut ediyoruz ki savcılık gereğini yapacaktır” ifadesini kullandı.

”Sormak istiyoruz; Bu kişi bu cesareti nereden almaktadır? Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’e bu saygısızlığı (hem de iki kez) yaptığı halde neden halen görevdedir? Kimler neden korumaktadır?” diye soran Rehber Kesik, “Hani ilçemizi anlatan bir söz var ya “İskele sancak, burası Bulancak” Bu sözden hareketle deriz ki; herkes, hele de bu ilçede herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz lider, başkomutanımız Gazi Musatafa Kemal Atatürk’e saygılı olacak. Yoksa her zaman bizleri karşılarında bulacaklar” ifadesini kullandı.
ATATÜRK HEYKELİNE BASTI, RABIA İŞARETİ YAPTI

İddiaya göre, AKP Bulancak Gençlik Kolu Başkanı Ramazan Kılıç, bir süre önce bir kutlama anında çekilen fotoğrafını kişisel sosyal medya hesabından paylaşmış, uyarılara rağmen çıkarmamış, aradan zaman geçtikten sonra tekrar paylaşmıştı.

Çelik’in fotoğrafta heykeldeki Kurtuluş Savaşına katılan Bulancaklı Gönüllü Alay askerlerin üstüne Atatürk’ün de başına bastığı ve eliyle Rabia işareti yaptığı görülüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir