Giresun

KAMU-SEN’DEN AKP-PKK PROTESTOSU

DSC_0215

"AKİL ADAMLARI GİRESUN'DA İSTEMİYORUZ"

Kamu Sen Giresun Şubesi yöneticileri ve üyelerinden oluşan bir gurup Giresun Atatürk Meydanı'nda basın açıklaması yaparak, PKK ile yürütülen müzakere sürecine tepki gösterdi. 

 

Dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri etrafında ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla eylem yapan sendikcılar, önümüzdeki günlerde Giresun'a gelecek olan 'Akil insanlar Heyetini' de kentte istemediklerini vurguladılar. 

Eylemde basın açıklaması yapan Kamu-Sen Giresun Şube Başkanı Arif Çetinkaya, "Tüm bu olaylar bize gösteriyor ki bu süreç çözüm süreci değil, çözülme ve bölünme sürecidir" dedi.

DSC_0210


Teröristlerin destekçilerinin bizzat Meclis çatısı altında bulunduğunu söyledik. Bu konuda gerekli tedbirin alınmasını, bu milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılmasını istedik.

Hatta bazı milletvekillerinin teröristlerle kucaklaşması sahnesi sonrasında bu milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini bizzat Sayın Başbakan söyledi. Türkiye’de idamın geri getirilmesini dahi Sayın Başbakan ortaya attı. Ne olduysa kısa bir süre sonra bu milletvekilleri hapisteki terörist başı, Abdullah Öcalan ile Kandil’deki terörist başı Murat Karayılan arasında mektup taşımaya başladılar.  Bu izni veren de yine hükümet oldu.

Geldiğimiz bugünkü noktada Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti sonu belli olmayan, ülkeyi yöneten iktidar tarafından topluma neler olacağı konusunda net açıklama yapılmayan bir sürece girdi. Basına yansıdığına göre Oslo ve İmralı’daki terörist başı ile yapılan görüşmelerdeki tutanakta yazılanlar maalesef  bugün hayata geçirilmektedir" diye konuştu.  DSC_0214

Konuşmanın ardından Kamu-Sen şube Başkanı Arif Çetinkaya eyleme katılanlara toplu dua okuttu. Duanın ardından eylem olaysız sona erdi.

 

 

 

KAMU-SEN İL TEMSİLCİSİ ARİF ÇETİNKAYA'NIN KONUŞMASININ TAM METNİ İÇİN TIKLAYIN:

http://www.giresun28haber.com/surece-tepki.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir