Giresun

AKP GİRESUN GENÇLİĞİNE BALLI GEZİ…


CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, AKP Giresun Gençlik Kollarının


Giresun Gençlik Merkezinin etkinliğiymiş gibi gösterilen bir organizasyon kapsamında iki otobüsle geldikleri Ankara'da, genel müdür yardımcısı ve daire başkanlarınca ağırlanıp, hediyelerle uğurlandığını söyledi.  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın yanıtlaması için bu konuda bir soru önergesi vererek TBMM'ye taşıyan Karaahmetoğlu, Bakanlığın AKP'nin arka bahçesi gibi kullanıldığı, Gençlik Merkezlerinin AKP Gençlik Kollarının etkinliklerini finans merkezleri haline getirildiğini belirterek, “Bu etkinlik ile ilgili zatıâlinize bilgi verilip, görüş ve onayınız alınmış mıdır? Ne zaman gerçekleştirilmiş kaç gün devam etmiştir,  etkinliğin amacı ve program dâhilinde gerçekleştirilen faaliyetler nelerdir, organizasyona kaç kişi iştirak etmiştir.. Bu seyahatin yol, yemek, konaklama ve diğer giderleri ne kadar olmuştur. Bu giderler için katılımcılardan para toplanmış mıdır? Harcamalar hangi bütçeden karşılanmıştır” dedi.


Karaahmetoğlu’nun diğer soruları ise şöyle:


-Bu etkinliği Giresun Gençlik Merkezi adı altında Giresun AKP Gençlik Kollarının organize ettiği iddiaları doğru mudur? Organizasyona katılanların AKP Giresun Gençlik Kolları Üyesi oldukları doğru mudur?

-AKP Giresun Gençlik Kollarının organize ettiği iddia edilen bu etkinliğin, Giresun Gençlik Merkezi etkinliği olarak finanse edildiği iddialarını araştıracak mısınız?

-Gençlik Merkezleri AKP Gençlik Kollarının bu tür faaliyetlerini finans ve organize merkezleri olarak mı faaliyet yürütmektedir? Yoksa Bakanlığınızın AKP Gençlik Kolları organizasyonlarını finanse ettiği gizli bir harcama kalemi mi bulunmaktadır?

– Organizasyona eşlik eden AKP Gençlik Kollarını üyelerinin Bakanlığınıza bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanları, uzman ve uzman yardımcıları tarafından ağırlandıkları doğru mudur?

-Genel Müdür Yardımcısının gençlere "bende sizin geçtiğiniz yollardan geçtim, gençlik kollarında çalışmalar yürüttüm ve şimdi buradayım, yarın sizde buralarda olacaksınız" dediği ve ayrıca katılımcıların Bakanlık, Genel müdürlük adına hediyeler takdim edilerek uğurlandığı doğru mudur? Bu hediyelerin ne olduğunu, maddi tutarlarının ne olduğunu biliyor musunuz?

-Diğer İllerimizde de Gençlik Merkezleri organizasyonu kapsamında AKP Gençlik Kolları benzer yöntemlerle Ankara'ya ve diğer illere etkinlik düzenlemiş midir?

– Bakanlığınızın, Mevzuatta Gençlik Merkezinin Tanımı ve Amaçları arasında yer alan "gençlik organizasyonlarında diğer gençlik kuruluşları ile koordinasyonu gerçekleştirmek" şeklindeki ifadenin "AKP Gençlik Kolları ile koordinasyonu gerçekleştirmek" şeklinde değiştirilmesi yönünde girişimi olacak mıdır?

– Gençlik ve Spor Bakanlığının AKP'nin arka bahçesi gibi kullanılması hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir