Giresun

AKİLLER GİRESUN’DA SORULARLA BUNALDI

GİRESUN'DAKİ TOPLANTIDA GERGİNLİKLER YAŞANDI. SALONA DAVETLİLER DIŞINDA KİMSE ALINMADI.

BİR GURUP TÜRK BAYRAKLARIYLA PROTESTO ETTİ …

Akil İnsanlar Karadeniz Heyeti'nin Giresun ziyareti gerginlikle başladı. Halktan uzak tutulmaya çalışılan heyet Aksu Mahallesi'ndeki Altın Mobilya Salonu'nda daha önceden belirlenen kişilerle yoğun güvenlik önlemleri altında 5 saat süren toplantı yaptı. Onun öncesinde heyetin konvoyunun önünü kesmek isteyen bir gurup Türk Bayraklarıyla protesto gösterisi yaptı. 

DAVETLİLER LİSTEYLE BELİRLENMİŞ…

Salonun girişine X-Ray cihazı yerleştiren polis, salona girmek isteyenlere 'davet edilmediniz, listede adınız yok' diye engel olununca gerginlik yaşandı. Elinde Türk bayrağı ile gelen bir kadın uzaklaştırılırken, nüfus cüzdanını göstererek 'burası benin toprağım, içeri gireceğim' diyen Yüksel Özdemir isimli kişi polisle tartıştığı sırada baygınlık geçirdi. Fenalaşan vatandaş suyla ayıltıldıktan sonra salon kapısına dönerek içeri girme isteğini sürdürdü. 
MHP İl Başkanı Orhan Erzurum da salona alınmayanlar arasındaydı.

Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez başkanlığındaki heyette Bendevi Paladöken, Kürşat Bumin, Fatma Benli, Yıldıray Oğur ve Oral Çalışlar bulunan heyet üyelerinin konuşmasının ardından aralarında şehit aileleri, STK temsilcileri ve gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda kişi PKK, AKP ve Akil Adamlara yönelik tepki dolu sorular yönelttiler. 

Konuşmacıların özellikle burası"Kurtuluş Savaşı'na iki gönüllü alayla katılmış Osman Ağa ve Giresun Uşaklarının yurdu, Bu ülkeyi böldürmeyiz" diye başlayan cümlelelerle soru sormaları dikkat çekti. 

Gelişmeler sonraki bültenlerimizde. ..

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir