AktüelGenelGiresun

AKÇALI KÖYLÜLERİNİ BULUŞTURAN İFTAR

Giresun merkez ilçeye bağlı Akçalı (Akyoma) Köyü Derneği köy sakinlerine iftar yemeği verdi.

Uzun bir süredir faaliyeti bulunmayan ve önceki hafta kongresini yaparak tekrar faaliyete başlayan Akçalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği ilk faaliyet olarak iftar yemeği organizasyonu yaptı.

Kongrede başkanlğa seçilen Abdulkadir Eroğlu: “Köyde birlik ve beraberliğin sağlanabilmesinin en iyi yolunun birlikte hareket etmekten geçtiğini “ belirterek derneğin köyün ihtiyaçlarını eksiklerini belirleyerek sivil toplum örgütü olmanın gerekliliğinde kanunun verdiği yetkiler çerçevesinde yerine getireceklerini söyledi.

İftar yemeği öncesi konuşan Dernek başkanı Eroğlu: Tek ses olabilmek için eksikliğini hissettiğimiz derneğimiz köyümüzün çehresini değiştirmek için tüm gayreti gösterecektir. Dernek olarak kanun bize çizdiği sınırlar içinde etken olacağız ve köy sakinlerinin köyümüzün ilerlemesi için çalışacağız. Sorunları belirledik, sizlerden de sorunları aldık bu sorunları çözmek için gayret göstereceğiz. Köyümüzde uzun yıllardır ilk kez toplu bir etkinliğe imza atıyoruz bu akşam, herkese hayrlı iftarlar dilerim. Bundan sonra sık sık bir araya gelip Akçalı’nın gelişmesi güzelleşmesi için çabalayacağız” dedi.

Eroğlu tüm Akçalı köyü halknı derneklerine sahip çıkmaya ve üye olmaya davet etti.

Akçalı Köyü derneğinin iftar yemeğine 350 kişinin katıldığı da ilave edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir