GiresunManşet Üstü

AK PARTİ’NİN MİLDA SATIŞINI AK’LAMA UĞRAŞISI…

AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim’in SEKA arazisiyle ilgili yaptığı açıklamaları ‘Müflis tüccar canı sıkıldığı zaman eski defterleri karıştırırmış’ sözleriyle değerlendirdi.

28 MİLYON LİRA KONUTLA ÖDENECEKMİŞ!..

Aydın, herkesin merak ettiği sorulara üstü kapalı cümlelerle yanıt verdi.  Bunlardan birisi de Özel İdare ile TOKİ arasındaki anlaşmaya dairdi. Hasan Aydın“686 dönüm arazi TOKİ kaynakları Özel İdare aracılığıyla 68 milyon TL’ye satın alındı” derken, bununla ilgili bir belge bulunduğunu söyledi. Kimsenin görmediği ve kamuoyuna açıklanmayan bu belgeye dayalı konuşan Aydın,” “Belgelerden anlaşılacağı gibi anlaşma gereği 28 milyon liranın karşılığı burada yapılacak konutlardan ilgili firmaya verilecektir” dedi.

AYDIN: “ORADA HURDA YOKTU”

Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın’ın hedef saptıran bir başka açıklaması ise; 3 yıl kadar önce MİLDA’nın fabrikanın makine aksamının hurda diye satarak bundan 11 milyon lira gelir elde etmesiydi. Aydın, bu konudaki iddiaları da hiç ilgisi olamayan bir tarafa çekerek “Özel İdare, ilgili firmayla anlaşırken orada herhangi bir hurda yoktu. Arazi anlaşması yapıldı. Arazi üzerindeki molozların taşınması dâhil ilgili firmaya aitti” sözleriyle geçiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir