GiresunManşet ÜstüSağlık

AK PARTİ’DEN AMBULANS ŞOVU

Sağlık Bakanlığı tarafından Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen 6 adet ambulansın hizmete giriş töreni Ak Parti’nin törenine dönüştü. Giresun Valiliği önünde yapılan törene siyasi partilerden sadece Ak Parti il Başkanı Hasan Aydın ve Belediye Başkan Adayı Yılmaz Can, Ak Parti’li İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden’in ve bu partinin mensuplarının katılması dikkat çekti.

Ak Parti’li olan ve her fırsatta bu partiye destek veren sendika başkanı Kerim Süral da törene katılan tek sendikacıydı.

Bu durumun bir protokol kusurundan mı yoksa özellikle mi yapıldığı anlaşılamadı. Ancak ortaya çıkan görüntü hoş karşılanmadı ve seçim sürecinde tarafsız olması gereken bir alanın politik gösteriye malzeme yapıldığı şeklinde algılandı.  

VALİ: AMBULANSLAR CİDDİ BİR KATKI…

Ambulanslar için kurdela kesimini Ak Parti ekibiyle Vali Hasan Karahan birlikte yaptı.

Törende bir konuşma yapan Vali Karahan,şunları söyledi:" 21 ayrı noktada 35 araçla 300'e yakın personelle gerçekten güzel bir hizmeti yürütüyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sağlık Müdürümüzün de dediği gibi bunun yanlış kullanımı, asılsız ihbarlar hakikaten ilave ekstra masraflara sebebiyet veriyor. Bu konuda vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyorum. Gelişen büyüyen Türkiye’mizin bu gelişmesinden büyümesinden tabi ki ilimizde hak ettiği payı almaya devam ediyor. Bundan sonrada devam edecektir. 6 ambulans ciddi bir katkı. Sağlık hizmetlerimizin Giresun’umuz da ulaştığı boyutlarda gerçekten iftihar vesilesi. Göğsümüzü kabartıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanımızı da bu konuda gösterdiği destek için ayrıca teşekkür ediyorum. İlimizin siyasi vekilleri bu konuda gerçekten ciddi takipte bulundular. Onlara da teşekkür ediyorum. Gerçekten bu hizmetler insanın olduğu her yerde oluyor. Acil müdahale gereği doğabiliyor. Bizde arkadaşlarımız gayretiyle gördük ki çok zor şartlarda, kış şartlarında bile bu arkadaşlarımız hastalara ulaşmak için kendi canlarını tehlikeye atarak hizmet yaptılar. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum huzurlarınızda. Allah muhtaç etmesin ama eksikliğini de göstermesin diyorum. Hayırlı olsun. “

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir