Giresun

AK PARTİ’DE TANITIM FİYASKOSU

Ak Parti Giresun merkez ve ilçe adaylarını 19 Eylül Spor Salonu’nda düzenlenen törende bir araya getirdi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı törende, beklenen adaylar yerine,  belirlenmesinde Nurettin Canikli’nin etkili olduğu sürpriz isimlerin aday gösterilmesini hazmedemeyen partililerin,  heyecansızlığı dikkatlerden kaçmadı.

Buna bir de ‘yolsuzluk operasyonları’ nedeniyle partinin güç kaybetmesi de eklenince, katılım açısından daha önceki toplantıların aksine bu son toplantı tam bir hayal kırıklığı yarattığı.

DSC_2317

CANİKLİ BAŞBAKAN’A ÖZENDİ

Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli, partisinin Giresun adaylarının Başbakan Erdoğan’a özenerek tıpkı O’nun yaptığı gibi salon toplantısı düzenleterek tanıttı. İlçelerden gelen adayları, ilçe parti yöneticilerini özgeçmişlerini okuyarak  tek tek sahneye çağırtan Canikli, hepsiyle ayrı ayrı fotoğraf çektirdi.

BR

YILMAZ CAN'A İZLEYİCİ KALMADI.

İlçe adayları kalabalık taraftar guruplarıyla ellerinde bayrak ve flamalarla toplantıya katıldı. Ancak ilçeler salonu boşakltınca Giresun merkezden katılımın az olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle ismi en son anons edilen Giresun İl Belediye Başkan Adayı Yılmaz Can, sahneye çağırıldığında salon neredeyse tamamen boşalmıştı. Aday Can önceden hazırladığı metni okumasının ardından  selamlama yapıldı. Ama Canikli ve Can, milletvekilleri Mehmet Geldi, Adem Tatlı ve İl Başkanı Hasan Aydın ve diğer adaylarla birlikte törene Giresun merkezden az sayıda partili katıldığı sadece 100-150 kişiyi selamladılar.DSC_2320

Aday tanıtım toplantısına Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın’ın  da katılarak kendisi yerine aday gösterilen Recep Yakar’la birlikte elele partilileri selamlaması ilginç bir gelişme olarak değerlendirildi.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir