Giresun

Ak Parti millvekilinin Tayyip abisinin ayakkabısını yalama önerisine CHP’den tepki…

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın “Tayyip abinin ayakkabısını yalamalıyız” ifadesine CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’den de tepki geldi. Söz konusu ifadenin Ordu’da yerel bir deyim olduğunu ileri süre Yediyıldız’a seslenen Adıgüzel, “Bırak bu ağızları. Yaptığın hataya, ettiğin çirkin cümleye bir de Orduluları alet etmeye kalkma bırak bu ayakları, şimdi AKP’li vekiller dillerini milletin derdini anlatmakta kullanacaklarına, anlıyoruz ki ayakkabı mesaisine kullanmışlar” dedi.

Adıgüzel’in açıklaması şöyle; “AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ayakkabı yalamanın yerel bir deyim olduğunu iddia etmiş. Ordu’da böyle bir deyim yok. Ordu’da böyle bir ağız da yok. Bırak bu ağızları…

 Yaptığın hataya ve ettiğin çirkin cümleye Orduları alet etme. Bırak bu ayakları…

 Şenel Yediyıldız’ın Mecliste dokunulmazlık fezlekesi var. Ancak bekletiliyor. O bekletilirken Ali Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan milletvekillerimizin fezlekeleri ise eften püften sebeplerle sevk edildi. Çünkü ayakkabı yalayan kurtarıyor. AKP’li vekiller dillerini milletin derdini anlatmak için kullanacağına ayakkabı mesaisine kullanmışlar. Onlara tavsiyem biraz o mesaiye ara verip milletin dertleri ile dertlensinler.

 Ordu milli gelirde sonuncu, fındık üreticisi kiloda 20 TL zarar etti. Alan bazlı gelir desteği tam 10 yıldır 170 TL. Çünkü iktidar milletvekilleri Erdoğan’la geçirdikleri kısa vakit diliminde ayakkabı ile meşguller. Fırsat bulsalar da milletin derdini konuşmak için dillerini kullansalar.

 Şenel Yediyıldız’ın Ordu’da Numan Kurtulmuş’la katıldığı ve STK’larla düzenlenen toplantıda söylediği sözler infial yarattı. Sağlıkta şiddetin sebebinin doktorlar olduğunu söyledi. Nedenmiş? Doktorlar hastalara iyi davranmıyormuş, güler yüz göstermiyormuş o nedenle şiddete uğruyormuş. Bu doğalmış…

 Buradan bir milyon sağlık çalışanına sesleniyorum: size bu gözle bakan anlayışın cevabını önümüzdeki ilk seçimlerde vereceksiniz.

 Ordululara çağrı yapıyorum: sizin dertlerinizle dertlenmeyen, kendi kariyerlerinin peşinde koşan bu vekillere cevabınızı bu seçimde vereceksiniz.

 Tüm Türkiye’ye sesleniyorum: işte bu ucube sistemde milletvekilleri güçlü olacak denirken düşürüldüğü noktada bir tek adam yönetimine vereceğiniz cevabı önümüzdeki seçimlerde vereceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir