GiresunSiyasetUlusal

AK PARTİ GİRESUN İL BAŞKANI BELLİ OLDU

21 Eylül'den bu yana süren kriz sona erdi. Başbakan partisinin Giresun'daki sorununa el koydu. Erdoğan, Ak Parti teşkilatlarından gelen istekleri dikkate alarak Canikli ve ekibini  saf dışı bırakan bir kararla, 5 isim içinden Hasan Aydın'ın il  başkanlığına atanmasını uygun gördü. 

 Ak Parti'nin seçilmiş il başkanı Sabri Öztürk ve 40 asil, 40 yedek yönetim kurulu üyesinin istifasıyla boşalan Giresun il başkanlığına atama yapıldı. Ak Parti Giresun İl Başkanlığı görevine Ak Parti kurucu il başkanı ve eski milletvekili Hasan Aydın atandı. Mekez İlçe Başkanı ise yine eski il başkanlarından Aytekin Şenlikoğlu oldu. Her iki başkanın da Dereli ilçesinden olması  dikkat çekici bulundu. 

Böylece Ak Parti Gurup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli ve ekibinin istediği kişiler göreve getirilmedi. Canikli, okul arkadaşı ve 22 ay Giresun Üniversitesi Rektör Vekilliği görevinde kalmasını sağladığı Prof. Dr. Yılmaz Can'ın il başkanı olması için yoğun bir çaba yürütüyordu. Aynı ekip Hasan Aydın'da da karşı çıkıyorlardı ve bu yüzden de uzlaşı sağlanamıyordu.

Bilindiği gibi önce atanan ardından da seçilen Sabri Öztürk, Nurettin Canikli tarafından istenmemiş ve 2 yıldan bu yana teşkilat ikiye bölünmüştü. Bu süreçte Canikli'ye yakın olan başta İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden ve Hasan Tütüncü tarafından pasifize edilen Öztürk yerine, Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu'na il başkanı gibi görev yaptırtılmaya çalışılmıştı. 

Şimdi bu gelişme sonrasında dikkatler Ak Parti'nin Giresun Belediye Başkan Adayı'nın kim olacağına yöneldi. Adayın kısa süre içinde açıklanması bekleniyor. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir