Giresun

AK PARTİ, FİKRİ BİLGE’YE KERİM AKSU DÖNEMİYLE CEVAP VERDİ

Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, CHP İl Başkanı Fikri Bilge’nin Giresun Belediyesi ile ilgili açıklamalarına, Kerim Aksu’nun başkanlığı dönemindeki uygulamalarını hedef alarak tepki gösterdi.
Enkaz devraldıklarını söyleyen Tatlı, “Aytekin Şenlikoğlu’nun yönetimiyle birlikte göreve geldiği ilk günden bugüne dağınık halde olan bir belediyeyi, kimin hangi görevde çalıştığı dahi belli olmayan personel yapısını, bırakın proje yapmayı, maaşların dahi ödenemeyecek duruma gelmiş bir belediyeyi, kısa bir dönem içerisinde toparlayıp ayağa kaldırdığını gördük” dedi.

Tatlı, “225 milyonla neredeyse iflas durumunda olan bir belediye devraldık. Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu döneminde şuana kadar 120 milyon TL’ye yakın bir yatırım var, personele maaş ödemesi de aksatılmadan yapılıyor, ayrıca diğer ödemelerde planlandığı şekliyle yapılmaktadır “dedi. Kenan Tatlı, ‘İtfaiye binasını hal binasını biz yaptık diyorsunuz, 225 milyon borç bırakıp 10 yılda; 10 – 15 milyon bedeli olan projelerle mi övünüyorsunuz? Peki diğer borç ve harcamaları hangi proje için nereye kullandınız? “ diye sordu.
Eski çöp alanındaki hafriyat çalışmalarına da değinen Tatlı,” 2009 yılında da chp belediyesi olarak göreve geldiğinizde bu sorunu çözeceğiz demenizin üzerinden 10 yıldan fazla süre geçti. Karadeniz’in tek çöp dağını siz oluşturdunuz. Şehrin tüm çöplerini bu alana döktünüz, çevreye ve denize verdiğiniz zararı Giresun halkı asla unutmayacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir