AktüelGiresun

AHSEN SEMA KÜÇÜK’ÜN ADI YAŞATILIYOR

Giresun’un simge isimlerinden olmayı başaran, engelli vatandaşlarımızın önünden engelleri adeta kaldıran ve 19 Mart 2014 tarihinde yaşamını yitiren Ahsen Sema Küçük ismi caddeye verildi.

Giresun Anadolu Engelliler Derneği, Giresun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği kurucularından, Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Ahsen Sema Küçük ismi artık caddede yaşayacak. Geçirdiği bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan Ahsen Sema Küçük yaşamı boyunca engellilerin önündeki engellerin kaldırılması için mücadele verdi.

Giresun Belediye Meclisi tarafından alınan karar gereği Teyyaredüzü Mahallesi Atatürk Bulvarı ile Boztekke Caddesi arasındaki yola Ahsen Sema Küçük ismi verilmesi Valilik tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.

Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs günü yaşanan maden faciasında 301 işçinin hayatını kaybetmesi hepimizi yasa boğmuştu.

Giresun Belediye.Meclisi yaşamını yitiren işçilerin unutulmaması, iş kazalarının önlenmesi adına Giresun Merkez Gaziler Mahallesi Prof. Dr. Taner Kışlalı Caddesi ile 159 nolu Sokak arasında bulunan 168 nolu Sokağın adının Soma Sokak olarak değiştirdi. Soma Sokak kararı da Valilik tarafında onaylanarak yürürlüğe girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir