GiresunManşet Üstü

AHMET KAYACIK’I EBEDİYETE UĞURLADIK

NTV Doğu Karadeniz Temsilcisi Ahmet Kayacık, görev yaptığı Trabzon ve memleketi Giresun'da düzenlenen  törenlerle son yolculuğuna uğurlandı.

Gazeteci Ahmet Kayacık için üyesi olduğu Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde tören düzenlendi. TGC Başkanı Özdemir, törende yaptığı konuşmada, Ahmet Kayacık'ın 35 yıllık arkadaşı olduğunu ifade ederek, "Benim için konuşmak oldukça zor çünkü 35 yıllık yol arkadaşım beni yalnız, erken bırakıp gitti. Bu 35 yılın büyük bir bölümünü dağlarda, yaylalarda, olayların içinde geçirdik. O kadar çok anlatacak, paylaşacak şeyimiz var ki… Mutlaka bunları gelecek kuşaklara aktaracağız, onun ismini yaşatacağız" dedi.

Kayacık'ın doğa düşkünü olduğuna işaret eden Özdemir, "Ahmet Kayacık daha üç ay önce bile 'dağlarımı özledim, beni dağlarıma götürün' diyordu. Allah rahmet etsin" diye konuştu.

. Ardından da İskenderpaşa Camisi'nde öğlen namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Kayacık'ın cenazesi memleketi Giresun'a getirildi. Burada ise ikindi namazına müteakiben ikinci defa cenaze namazı kılındı.

DSC_5854

Törene Giresun Valisi Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, Trabzon Gazeteciler Derneği Başkanı Turgut Özdemir, iş, siyasetin ve spor dünyasından isimler ve gazeteci meslektaşları ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı. 

DSC_5852

Arkadaşları Kayacık'ı "Kayacık, gülümsemeni özleyeceğiz, seni hiç unutmaycağız" pankartıyla uğurladı.

DSC_5861

Törende Kayacaık'ın eşi Hülya, çocukları Doğan ve Kuzey ile akrabalarına,gazeteci arkadaşlarına Vali, Başkan Aksu ve Rektör Attar, başsağlığı dilediler. 

2014-420-1Kayacık kılınan cenaze namazının ardından Kayadibi Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi. 

DSC_5896

 

BAŞARILI GAZETECİ AHMET KAYACIK 59 YAŞINDAYDI

257848Ahmet Kayacık Giresun'da gazetecilik yaparken 80'li yıllarda Trabzon'a yerleşti. Burada uzun süre Hürriyet Gazetesi'nde muhabir olarak çalışan ve pek çok önemli haberlere imza atan Kayacık, daha sonra NTV Bölge Müdürü oldu. Bölgeden yaptığı magazin aktuelite ve daha çok insan hikayeleri taşıyan haberlerle başarılarını sürdürdü.  Kayacık  aynı zamanda bir fotoğraf sanatçısıydı. Açtığı sergilerle adından sözettirmişti. 

59 yaşında hayata gözlerinı yuman Ahmet Kayacık evli ve 2 ocuk babasıydı. 

Giresun28haber Gazetesi olarak arkadaşımıza Allahtan rahmet eşi Hülya Kayacık'a, ailesi ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir