Giresun

AHMET DAVUTOĞLU’NDAN AKP’YE SALVO ATIŞ/GÖRÜNTÜLÜ

HABERİN GÖRÜNTÜSÜ 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Giresun’da Ak Parti’ye yönelik eleştirilerde bulundu. “Devletin itibarını yerle bir ettiler. Devleti üç beş yolsuza peşkeş çektiler” diye konuşan, Davutoğlu, liyakata dayalı bir yönetim kuracakları vaadinde bulunarak” kimse siyaset üzerinden zengin olmayacak “ dedi.AHMET DAVUTOĞLU’NDAN AKP’YE SALVO ATIŞ/GÖRÜNTÜLÜ

ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ ALMAYACAĞIZ, YOLSUZLUĞUN BATAKLIĞINI KURUTACAĞIZ”
Partisinin il binasının açılışını yapmak üzere eşi Sare Davutoğlu ve genel merkez yöneticileriyle Giresun’a gelen Ahmet Davutoğlu, MKYK üyesi Mehmet Kuğu, il başkanı Murat Kılıçaslan’la birlikte balkondan halka seslendi. Davutoğlu, “Herkes dertli, herkes feryat içinde. İşte onun için Anadolu sathına çıktık. Bu vatanın, bu ülkenin hakkını hukukunu korumak için tekrar huzurlarınıza geldik” diye başladığı konuşmasında, şunları söyledi:” Neye karşı olacağız biliyor musunuz; bir tarafta 1.500 lirayla geçinmeye çalışan emekli. %50’ye varan maliyet girdisiyle %30’ ları aşmayan alım katları arasına sıkışmış çiftçi, akşam siftah yapmadana kapatan esnaf, Türk lirasıyla geçinmeye çalışırken, malasef iktidar sahipleri arasında milyarlarca dolarlarla yurtdışında servet edinenler de var. Milyon dolarlık rüşvetler, maaş alan gazeteciler, mafya örgütleriyle ilişkili milletvekilleri var. 100 binler dolarlarla birkaç maaş alan memurlar var. Bir maaşla geçinemeyen halkın yanında 3-45 maaşla geçinenler var. İşte bunun için Giresundayız, Anadolu’nun her yerindeyiz.
Ne mi yapacağız, bir kere milletin üstünde asalak gibi geçinen 3-5 maaş alan bütün o Ankara bürokrasisinin maaşlarını bire indireceğiz. İş yapmayanları da bırakacağız. Israf kalemlerini tasarruf kalemine çevireceğiz. Önce Devlet tasarruf yapacak. Asgari ücretten vergi almayacağız. Bu şartlarda asgari ücretten vergi almak zulümdür. Asgari ücret açlık sınırındayken, asgari ücretten vergi alan iktidar zulmediyor. Nemi yapacağız; ülkede maliyet giderlerinin altında kalan ürün fiyatlarını maliyet fiyatlarının üzerine çıkaracağız. Ne mi yapacağız; bütün yolsuzlukların bataklığını kurutacağız, kimse siyaset üzerinden zengin olmayacak”
Organize suç örgütü liderliği suçlaması bulunan Sedat Peker’in açıklamalarına da değinen Davutoğlu, “Devletin itibarını yerle bir ettiler. Devleti üç beş çeteye, üç beş yolsuza peşkeş çektiler. Giresunlular şimdi bizi anlıyor musunuz? 2016’da Sayın Cumhurbaşkanına o günkü yönetime siyasi ahlak yasası çıkaralım dedik, olmaz dedi Cumhurbaşkanı, ilçe başkanı bulamazsınız dedi. Sanki il-ilçe başkanı rant, kar elde etmek için başkan oluyor.” diye konuştu.

AHMET DAVUTOĞLU’NDAN AKP’YE SALVO ATIŞ/GÖRÜNTÜLÜ

FINDIK DOLARA GÖRE 46.70 TL OLMALI
Ahmet Davutoğlu, fındık fiyatı konusunda şunları söyledi: ” Yakında fındıkla ilgili açıklamayı yapacaklar. Benim başbakanlığım döneminde fındık fiyatını yüzde yüz artırmıştım.Dünyada fındığın dörtte üçünü Türkiye üretiyor. Giresun’ da fındığın merkezidir. Eğer bazı işlemler dolar bazında yapılacaksa önce fındığa yapılmalıdır.2015 ‘te 5 dolar 35 centti. Buna göre bu günkü kurla 46.70 lira yapıyor.Bu fiyatı vermeleri lazım. Peki, verirler mi? Vermezler. Çünkü onlar 3- 5 müteahhidin nasıl yaşayacağının, nasıl kazanacağınız hesabını yapıyorlar. Biz fındık üreticisini düşünürüz, onlar fındık üzerinden rant elde edenleri düşünür. Biz Anadolu çiftçisini düşünürüz, onlar ülkeyi, İstanbul ‘u betonlaştıranları düşünür.”

AHMET DAVUTOĞLU’NDAN AKP’YE SALVO ATIŞ/GÖRÜNTÜLÜ
ŞER-HAYIR KIYASLAMASI YAPTI

Giresunlulara “Ümidiniz hiç kesmeyin. Öyle bir yönetim inşa edeceğiz ki; gençlerimiz mülakata girmek için torpil aramayacaklar. Mülakatı kaldırıp, liyakatı getireceğiz. Türkiye’de bugün liyakat ayaklar altında” diyen Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şer nedir, yolsuzluktur, şer nedir yoksulluktur. Şer nedir mülakat üzerinden akraba kayırmacılığıdır. Damatların, yeğenlerin hakim olduğu bir düzen kurmaktır. Şer nedir, yüksek faizdir. Şer nedir, yüksek enflasyondur. İşte bu şerleri biz kovacağız. Hayır nedir, hayır adalettir, hayır düşük enflasyon, ucuz hayattır. Hayır yüksek maaştır. Hayır düşük faizdir. Allah o hayırı bize nasip eylesin”
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin açılışından sonra cadde gezisi ve esnaf ziyareti yaptı ve halkla sohbet etti. Davutoğlu’nu caddede Nizami Alem Ocakları Genel Başkanı İbrahim Ünye ve bir gurup genç pankartla karşıladı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir