Aktüel

AHMET BİLGE, İLETİŞİM LİSESİ’NDE KONUŞTU


Giresun Fatih İletişim Lisesi’nin düzenlediği “Kariyer Günleri’nin geçen haftaki konuğu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin yanı sıra bir çok meslek grubundan çeşitli ödüllerin sahibi olan Savaş Foto Muhabirliği yapan Gazeteci Ahmet Bilge oldu. Okulun öğrencileri verilen konferansla gazetecilik  mesleği hakkında bilgilendirildi.

 Giresun’un ilk iletişim lisesi olan, geleceğin radyo-televizyon ve gazetecilerini yetiştiren Fatih İletişim Meslek Lisesi’nde yapılan etkinlikte Bilge, öğrencilere haber fotoğrafı ve gazetecilik mesleği hakkında bilgi verdi.

Konferansta Okul Müdürü Erbey Ünver,Müdür Yardımcıları Celal Aklımak, Engin Hacıalioğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı 

“TARAFSIZ OLMAK ÖNEMLİ”

Gazeteciliğin temel ilkelerinden bahseden Ödüllü Gazeteci Ahmet Bilge; “Gazetecilik çok sorumluluk ve çok enerji gerektiren bir meslektir. Hangi mesleği seçerseniz seçin, öncelikle insanları, sonra mesleğinizi sevin ve saygı duyun. Bu meslek  sevgi, emek, yürek, cesaret ve özgüven ister. Koşulları zordur ancak bir sonraki gün meydana gelecek geri dönüşümleri sizi mutlu eder. Herkes görevini, doğru, bilinçli şekilde yapmalıdır. Halkı doğru bilgilendirmek çok önemli”

Haber fotoğrafçılığını da anlatan Bilge; “Fotoğraf haberin kendisidir.Fotoğraf kendi mesajı olan ve bu mesajla bir haber veren, haberin okuyucu tarafından anlaşılmasını sağlayan unsurdur.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir